Siostry krwi

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2016-09-28
ISBN: 978-83-7985-890-3
Dodał/a książkę: edytka222

Piąty tom cyklu o Katie Maguire. Fabuła tym razem skupia się na seryjnym mordercy, który za cel obiera sobie zakonnice. Jaką tajemnicę sprzed pięćdziesięciu lat kryją siostry i czemu padają ofiarami makabrycznych zbrodni? Tego będzie musiała dowiedzieć się Katie Maguire, zanim sama stanie się obiektem zainteresowania zabójcy.

Kup książkę Siostry krwi

Opinie o książce - Siostry krwi

Avatar użytkownika - PrzyKawieZKsiazk
PrzyKawieZKsiazk
Przeczytane:2017-11-21, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Siostry krwi to piąty tom przygód irlandzkiej komisarz, Katie Maguire. Wraz z premierą tej książki Graham Masterton odwiedził Polskę, opowiadał o przyszłości tej serii. Fani mogą być spokojni, bo książek tego cyklu ma być przynajmniej dziesięć.

Podobnie jak w poprzednim tomie, Masterton dotyka tematyki religijnej. W Upadłych aniołach mieliśmy temat pedofilii wśród księży, teraz główną rolę odgrywają siostry zakonne, które w przeszłości dopuściły się przerażających czynów. Warto tu nadmienić, że książka ta inspirowana jest na faktach autentycznych. Można odnieść wrażenie, że niektóre zbrodnie są wręcz karykaturalne, ale ważne, że sprawca osiąga swój cel - wszyscy o nim mówią. Katie musi wytropić seryjnego mordercę, nim wszystkie zakonnice umrą. Czy jej się uda?

Masterton w umiejętny sposób połączył kilka wątków. Mamy tu oszustwa na wyścigach konnych, życie prywatne Katie, które w poprzednim tomie bardzo się skomplikowało. Jakby tego było mało, ktoś dodatkowo czyha na życie Katie, ale kto i dlaczego? Dowiesz się sięgając po ten tom.

Kolejną rzeczą, która daje dużego plusa jest to, że autor pociągną kilka wątków z poprzednich tomów. Nie zmienia to faktu, że Siostry krwi można czytać jako odrębną powieść.

Książka jest dla tych, którzy lubią dobrze napisane powieści - jest zabawnie, dramatycznie, krwawo i makabrycznie. To dobry styl Mastertona. Tom jest długi, liczy blisko 500 stron, ale czytanie się nie dłuży. Książka skończyła się w taki sposób, który nie będzie dawał spokoju aż do następnego tomu.

Manitou
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Manitou

Pierwszy utwór Mastertona, wydany na początku lat siedemdziesiątych... Duch największego indiańskiego szamana Misquamacusa powraca do świata żywych...

Bazyliszek
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Bazyliszek

Profesor Nathan Underhill, próbuje wyhodować mitycznego gryfa, by z niego pozyskać materiał do badań nad komórkami macierzystymi i zastosowaniem ich w...