Tajemnica sosnowego dworku

Wydawnictwo: Prozami
Data wydania: 2010-10-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-928657-7-3
Liczba stron: 300
Dodał/a książkę: jusia

Ocena: 5 (9 głosów)

Katarzyna Rawska, wrażliwa, niepoprawna romantyczka, na skutek redukcji etatów zostaje zwolniona z pracy w banku. Dzięki przyjaciółce udaje jej się zdobyć etat w fundacji, z którą wcześniej współpracowała jako wolontariuszka. Na początek musi dopilnować prac remontowych, adaptujących stary dworek na siedzibę fundacji. Kasia z entuzjazmem rzuca się w wir nowych zajęć, mając nadzieję, że pozwolą jej one zapomnieć o kłopotach oraz o mężczyźnie, w którym od wielu lat jest beznadziejnie zakochana, a który nie odwzajemnia jej uczuć. Tymczasem okazuje się, że w dworku zaczynają dziać się dziwne rzeczy... Wcale nie jest opustoszały, a wydarzenia które będą miały tam miejsce, naprowadzą Kasię na trop tajemnicy, której rozwiązanie zaskoczy ją samą...

Kup książkę Tajemnica sosnowego dworku

Opinie o książce - Tajemnica sosnowego dworku

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2013-07-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Małgorzata J. Kursa jest znana z tego, że jego powieści słyną ze sporej dawki humoru, obyczajowości oraz damskich kłopotów z gatunkiem męskim.. Jej lekki, przezabawny styl, który poznałam w czasie lektury "Teściową oddam od zaraz" , skłonił mnie do sięgnięcia po kolejną powieść jej autorstwa. Bohaterką "Tajemnicy sosnowego dworku" jest głównie Kasia Rawka- trzydziestolatka na życiowym zakręcie. Kasia niespodziewanie traci pracę w banku. Dziewczyna jest podłamana. NIe dość, że zostaje bez pracy, to zdaję sobie sprawę, że mężczyzna, w którym jest zakochana nie ma ochoty się wiązać, a ją bardziej traktuje jak towarzystwo aniżeli partnerkę. Marek (to on sprawia , że dziewczynie na jego widok skacze puls) boi się stabilizacji i i "małżeńskich kamaszy".  Na szczęście, za sprawą przyjaciół, a konkretnie Andrzeja Nicińskiego, pseudonim Rambo, Kasia znajduje pracę w jego fundacji, działającej na rzecz samotnych matek i kobiet uzależnionych. Kasia dostaje zlecenie, by mieć piecze nad robotami budowlanymi zrujnowanego dworku. Sosnowy Dworek mimo katastrofalnego stanu jest zamieszkany przez Zuzannę i Mariannę. Dwie siostry, zjawy, które od ponad dwustu lat są uwiezione w ścianach dawnej posiadłości są zaaferowane działaniami żywych.  Duchy, są na tyle rezolutne, że potrafią pokazywać się kobietom. Na swoją "ofiarę" wybierają Kasię. To Kasia i jej przyjaciółka ...
(czytaj dalej)
Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2017-08-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Lekka, zabawna książka dla osób, które lubią czytać powieści z historią i tajemnicą w tle. Trochę przesłodzona, momentami przerysowana z przewidywalnym zakończeniem, ale mi w tego typu powieściach, których głównym zadaniem jest dostarczenie rozrywki, w ogóle to nie przeszkadza.
Bohaterowie to w większości małżeństwa - białe charaktery, bo za jedynego "złego" można uznać Marka, który panicznie boi się stanąć na ślubnym kobiercu i który od wielu lat bawi się uczuciami Kasi. Powoli jednak, za sprawą różnych wydarzeń, a w szczególności od momentu, w którym dziewczyna postanowiła trzymać go na dystans, dochodzi do wniosku, że musi o nią zawalczyć.
Kasia i Marta próbują rozwikłać tajemnicę Sosnowego Dworku, w którym pojawiają się duchy zmarłych dwieście lat wcześniej bliźniaczek. Odkrycie, którego dokonają bardzo je zaskoczy.
Książkę czyta się szybko i przyjemnie, a co najważniejsze z uśmiechem na ustach.

Link do opinii
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2015-09-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Podczas remontu starego dworku Kasia i Marta nawiązują kontakt z siostrami, które żyły 200 lat temu. Skłania je to do rozwikłania tajemnicy z przeszłości. Bardzo przyjemna lektura.
Link do opinii
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2015-05-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
,,Tajemnica Sosnowego Dworku" to książka z kręgu kobiecych czytadeł. Jest zarówno wątek romansowy (Kasia trzyma się związku z Markiem, który jednak nie kwapi się do małżeństwa, bo uważa je za walkę płci), perypetie remontowe oraz co w sumie najciekawsze... duchy. Tytułowy dworek nawiedzają dwie siostry z innego wieku, które kiedyś tam mieszkały. Ich rodzina miała swoje tajemnice, które próbuje odkryć Kasia z przyjaciółmi- wprowadzenie takiego wątku sensacyjnego ożywiło fabułę. Niestety pozycja ta ma sporo minusów. Początek jest nużący, pisarka za bardzo skupiła się na nastroju Marka, jego panicznym wręcz strachem przed obrączką, psuciem przez niego innym nastroju i ,,chceniem nie chceniem" bycia z Kasią. Nie do końca także przekonywająco wypada wątek kontaktu z duchami- rozmowy jeszcze można by z przymrużeniem oka uznać, ale pisanie na klawiaturze komputera? To trochę przerysowane. W ogólnym rozrachunku nie jest to książka zła, mogłoby być tylko bardziej zabawnie. Nada się na wakacyjne dni... z duchami.
Link do opinii
Avatar użytkownika - nasturia
nasturia
Przeczytane:2013-09-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
http://ksiazkapolapkach.blox.pl/2013/09/Tajemnica-Sosnowego-Dworku-Malgorzata-J-Kursa.html
Link do opinii
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2012-07-10, Ocena: 4, Przeczytałam,
Zabawna historia o duchach, rodzinnych tajemnicach i szkolnej przyjaźni. W trakcie remontu dworku, który liczy sobie kilkaset lat zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Marta i Kasia nie lękając się stawiają im czoło. Marta to osoba obdarzona niezwykłym darem. Chciałabym mieć wśród przyjaciół taką Martę.
Link do opinii
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2017-06-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017,
Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2016-03-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam, przeczytane,
Inne książki autora
Niespodziewany trup
Małgorzata J. Kursa0
Okładka ksiązki - Niespodziewany trup

Zuchwały napad na bank, zamaskowani bandyci, przypadkowi świadkowie . I trup. Policja ma co robić, szczególnie że w tym małym miasteczku niewiele jest...

Babska misja
Małgorzata J. Kursa0
Okładka ksiązki - Babska misja

Miasteczko, w którym niewiele się dzieje. Do czasu. Kiedy pewnego dnia ktoś włamuje się do redakcji lokalnej gazety, a na osiedlu domków zostają znalezione...

Reklamy