Thorgal. Alinoe

Tom 8 cyklu Thorgal

Ósmy tom legendarnej serii fantasy-science fiction, rozgrywającej się we wczesnośredniowiecznej Europie.

Thorgal wraz z rodziną postanawia zamieszkać na malutkiej wyspie, gdzie zło świata nie będzie mogło ich dosięgnąć. Jednak co jakiś czas musi płynąć łodzią na stały ląd, aby kupić niezbędne do życia produkty.

Podczas jednej z jego nieobecności coś dziwnego dzieje się z jego synem, Jolanem. Chłopak czuje się samotny, przebywając z wysepce tylko z rodzicami, brakuje mu rówieśników. I pewnego dnia pojawia się skory do zabawy chłopiec Alinoe. Niestety przybysz sprowadza ze sobą kłopoty nie z tego świata...

Znakomita opowieść fantastyczna o niebezpieczeństwach, jakie mogą ze sobą nieść marzenia. Szczególnie marzenia ludzi obdarzonych mocą.

Informacje dodatkowe o Thorgal. Alinoe:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Alinoë
Język oryginału: Francuski
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Ilustracje:Grzegorz Rosiński

Kup książkę Thorgal. Alinoe

Thorgal. Alinoe - opinie o książce

Zeszyt ósmy przynosi nam kolejną emanację mocy Jolana, która to pod nieobecność ojca, znużony przebywaniem na odludnej wyspie znajduje bransoletę, chłopiec postanawia myśleć sobie przyjaciela który niby to daje mu ją w prezencie i tu zaczynają się kłopoty, ponieważ jak dowiedzieliśmy się już wcześniej Jolan nie jest zwykły dzieckiem, jest potomkiem dziecka gwiazd a to niesie z sobą niezwykłe przeznaczenie. Możemy w tym tomie zobaczyć chęć pokazania jak niekontrolowana moc może być niebezpieczna a zarazem jak nie da się uciec przeznaczeniu.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-09-15, Ocena: 4, Przeczytałem,

THORGAL BEZ THORGALA

Ósmy tom ,,Thorgala" to kolejny przestojowy one-shot. I chociaż nie jest tak udany, jak wcześniejszy, oparty na podobnym schemacie album, to co znajdziecie na jego stronach, na pewno usatysfakcjonuje każdego miłośnika tej kultowej serii. A na dodatek każdemu, kto chciałby sięgnąć po niego nie znając poprzednich albumów, a chce po prostu lekkiej rozrywki w klimacie fantasy, dostarczy równie wiele dobrej zabawy ze znakomitymi ilustracjami.

Thorgal, jego żona Aaricia i ich syn, Jolan, wiodą swój wreszcie spokojny zdawałoby się żywot na bezludnej wyspie, z dala od ludzi, a co zatem idzie i problemów. Pewnego dnia jednak Thorgal wypływa na ląd, a pod jego nieobecność zaczynają się dziać dziwne rzeczy, których przyczyną wydaje się być dziwne dziecko, Alinoe. Dziecko nie mające nawet prawa istnieć... O co tu chodzi? Co się tak właściwie dzieje? I dokąd wszystko to doprowadzi naszego dzielnego wikinga?

Avatar użytkownika - Fretka
Przeczytane:2014-08-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Rani. Rozbójniczka. Tom 2
Jean Van Hamme0
Okładka ksiązki - Rani. Rozbójniczka. Tom 2

Rok 1743. Europa stała się polem bitwy. Zgiełk wojny o sukcesję austriacką odbija się echem aż na krańcach świata. W chwili pogrzebu rodzonego ojca, Jolanne...

Krwawe gody
Jean van Hamme0
Okładka ksiązki - Krwawe gody

Świąteczny dzień, wesele syna Jeana Maillarda. Szampan i śmiech pod dachem zajazdu. Nic nie zapowiada wybuchu gniewu, eksplozji nienawiści. Dopóki nie...