Czytaj sam!

Ocena: 6 (1 głosów)

Czasopismo, które ma pokazać dzieciom, że czytanie jest dobrą rozrywką, a nie przykrą koniecznością. krótkie, zabawne opowiadania, eksperymenty, instrukcje DIY, rebusy i zagadki. Pismo oddaje dzieciom głos: publikuje listy i wiadomości dzieci oraz wywiady z dziećmi.

Informacje dodatkowe o Czytaj sam!:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-09-01
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 29567777
Liczba stron: 52
Język oryginału: Polski

Tagi: literatura dziecięca Monika Kamińska Wydawnictwo Dalej czasopismo rozwoj czytanie dziecko

więcej

Kup książkę Czytaj sam!

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Czytaj sam! - opinie o książce

Coraz częściej spotykamy bajki, które mają w jakiś sposób umoralnić dzieci, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż podczas zabawy można się wiele nauczyć. Niegdyś często tę rolę pełniły różnego rodzaju czasopisma, które z biegiem lat zniknęły z rynku. Tymczasem w tym roku jedna z autorek postanowiła wskrzesić ten pomysł powołując do życia nowy dwumiesięcznik „Czytaj sam!”, który będzie mógł kontynuować, to co jego poprzednicy, rozwijając młodych czytelników.

 
Treść

 
W czasopiśmie możemy spotkać różnorakie formy przekazu, których zadaniem jest trafić do jak największej ilości dzieci. Znajdziemy tu bajki: „Ninja Miśki. Akcja: pierwszy rząd” opowiadającej o misiach, które wspólnymi siłami osiągnęły zamierzony cel; „Kot Miko. Kocie sprawki” jest to opowieść o sprytnym kocie pragnącym zdobyć jedzenie leżące na stole; „Szalone zera. Psia pułapka” akcja skupia się na zasłyszanej plotce, która okazuje się być nieprawdziwa. Pozycja zawiera też wywiad z dziecięcą aktorką motywującą do rozwoju swoich zainteresowań i zdolności. A także są przeróżne ćwiczenia i zadania, które urozmaicą czas dziecku lub poddadzą pomysł rodzicom lub nauczycielom do stworzenia ciekawych zajęć dla dziecka. Są również porady, na temat tego, co warto zrobić, by tekst pisany przez młodego czytelnika był bardziej atrakcyjny. Te i wiele innych wartościowych treści przedstawianych przez Olę Bibliolę przeczytacie w czasopiśmie „Czytaj sam! Numer 1” pod redakcją naczelną Moniki Kamińskiej.

 
Wartość edukacyjno-wychowawcza

 
Za sprawą tego czasopisma przede wszystkim dziecko ma możliwość rozwijania płynnego czytania podczas doskonałej zabawy. Dodatkowym atutem jest to, że spotyka tu też zachętę do czynności manualnych za sprawą konkursów lub możliwości pokazania pracy w kolejnych numerach. Bajki mają na celu zwrócić uwagę dziecka na to, że warto współpracować zespołowo, czasem też trzeba pomyśleć zanim się coś zrobi oraz młody czytelnik dostaje przestrogę, że nie wszystko to, o czym od kogoś słyszymy jest prawdziwe i należy najpierw zapytać rodziców, czy tak jest naprawdę, zamiast podejmować własne dochodzenie. Znajdziemy tu także wiele ciekawych ćwiczeń rozwijających wyobraźnię i logiczne myślenie. Z tym numerem zapoznałem dzieci, z którymi pracuję i były bardzo zainteresowane oraz zaangażowane w zajęcia, a nawet czasem się śmiały podczas wspólnego poznawania wspomnianych wcześniej bajek, co myślę jest doskonałym dowodem na to, że czasopismo spełnia swoją rolę.

 
Podsumowanie

 
Czasopismo jest w domyśle dla dzieci od 6 do 10 lat, ale myślę, że i nieco starsze znajdą tu coś dla siebie. Treści są przystępne w odbiorze, a mnogość ilustracji wszystko ułatwia i dodatkowo zachęca do lektury. Różnorodność form tekstów przysuwa na myśl dawniejsze miesięczniki, z których ja korzystałem będąc dzieckiem i jest to bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż mamy tu urozmaicenie i możliwość przerabiania czasopisma przez wiele dni, dzięki czemu dziecku utrwali się nawyk zaglądania do książek, a przy tym nie ma mowy tu o jednostajnej nudzie. Okładka przedstawiająca misie z pierwszej bajki zdecydowanie przyciągnie najmłodszych czytelników, a dzięki wesołej kolorystyce wiemy, że tekst będzie przyjemny w odbiorze. Gorąco polecam ten numer czasopisma wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom pragnącym rozwijać czytanie, a także inne umiejętność podczas świetnej zabawy prowadzonej pod okiem Oli Biblioli.

 

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Dalej.

Link do opinii
Inne książki autora
Niedźwiadek idzie spać
Monika Kamińska0
Okładka ksiązki - Niedźwiadek idzie spać

Minęła jesień. Niedźwiadek i jeżyk długo się nie widzieli, bo przygotowywali schronienia na zimę: Nunek zbierał liście, a Niedźwiadek urządzał legowisko...

Niedźwiadek szuka przyjaciół
Monika Kamińska0
Okładka ksiązki - Niedźwiadek szuka przyjaciół

Piękny picture book o sile bezinteresownej przyjaźni. Niedżwiedźjest postrachem całego lasu - wszyscy się go boją, bo jest głośny i niezdarny. Jedynie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy