Igrzyska 鄉ierci. Kosog這s (#3)

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2010-11-10
Kategoria: b.d
Tytu orygina逝: Hunger Games: Mockingjay
Doda/a ksi捫k: elibri

Ocena: 6 (1 g這s闚)

Ta ksi捫ka zosta豉 dodana do bazy serwisu Granice.pl przez jednego z u篡tkownik闚 i oczekuje na moderacj

Katniss Everdeen wraz z matk i siostr mieszka w Trzynastce - legendarnym podziemnym dystrykcie, kt鏎y wbrew k豉mliwej propagandzie Kapitolu przetrwa, a co wi璚ej, szykuje si do rozprawy z dyktatorsk w豉dz.

Katniss mimo pocz徠kowej niech璚i, wyko鎍zona psychicznie i fizycznie ci篹kimi prze篡ciami na arenie, zgadza si zosta Kosog這sem - symbolem oporu przeciw kapitoli雟kiemu tyranowi.

Suzanne Collins swoj pisarsk karier rozpocz窸a w 1991 roku jako tw鏎czyni telewizyjnych program闚 dla dzieci. Zanim stworzy豉 bestsellerow powie嗆 Igrzyska 鄉ierci b璠帷 pierwsz cz窷ci trylogii o mieszka鎍ach futurystycznego pa雟twa Panem, napisa豉 kilka bajek i opowiada, a w ko鎍u zas造n窸a pi璚iocz窷ciowym cyklem kronik o podziemnym 鈍iecie i Gregorze - ch這pcu, kt鏎y odkrywa nieznane nikomu obszary. I ta seria, i Igrzyska 鄉ierci przez wiele tygodni utrzymywa豉 si na li軼ie bestseller闚 "The New York Times", zyskuj帷 fantastyczne recenzje zar闚no krytyk闚, jak i czytelnik闚. Suzanne Collins mieszka w Connecticut z rodzin i trzema dzikimi kotami.

* * *

Suzanne Collins w tym podsumowuj帷ym tomie trylogii dokona豉 nielada wyczynu - ostatnia cz窷 okaza豉 si najlepsz. To pi瘯na, z這穎nai inteligentna powie嗆, kt鏎a na ka盥ym poziomie jest autorskim sukcesem.

"Publishers Weekly"

Kosog這s jest bardziej sentymentalny ni poprzednie dwa tomy trylogii, ale tebardziej brutalny i krwawy i, zwa篡wszy na czyny i do鈍iadczenia bohater闚,jest najbardziej antywojenny. Nie tak bardzo jednak, 瞠by odwr鏂i uwagczytelnika od zako鎍zenia, kt鏎e jest niemal tak szokuj帷e, a w ka盥ym calutak oryginalne i prowokuj帷e do my郵enia jak Igrzyska 鄉ierci.

"Los Angeles Times"

Jest w tych ksi捫kach ostra satyra na kultur celebryt闚, bezmy郵nychtabloid闚 i dekadentyzmu, jest i krucjata nastolatk闚 pr鏏uj帷ych ocali wiat. Jednocze郾ie trylogia opiera si naszemu g這dowi prostych definicji dobrai z豉, naszej sentymentalnej t瘰knocie do spraw wartych zachodu, naszemupo膨daniu prostych zako鎍ze, a nawet bohater闚, kt鏎ych nie chcieliby鄉ywidzie zabitych, torturowanych i poturbowanych.

" The New York Times"

Zwolennicy trylogii z zadowoleniem odkryj, 瞠 Kosog這s jest tak z這穎nyi fantastyczny jak Igrzyska 鄉ierci i W pier軼ieniu ognia. Collins przenios豉brutalno嗆 na wy窺zy poziom w trzymaj帷ej w napi璚iu fabu喚, gdzie Katnisspr鏏uje wype軟i swoj misj, ochroni matk i siostr i wreszcie wybra mi璠zydwiema wielkimi mi這軼iami.

"Entertainment Weekly"

Kup ksi捫k Igrzyska 鄉ierci. Kosog這s (#3)

Opinie o ksi捫ce - Igrzyska 鄉ierci. Kosog這s (#3)

Inne ksi捫ki autora
W pier軼ieniu ognia
Suzanne Collins0
Ok豉dka ksi您ki - W pier軼ieniu ognia

Ka盥ego roku w pa雟twie Panem na zlecenie Kapitolu telewizja relacjonuje reality show zwane G這dowymi Igrzyskami. Dwudziestu czterech losowo wybranych...

Gregor i tajemne znaki
Suzanne Collins0
Ok豉dka ksi您ki - Gregor i tajemne znaki

Od wiek闚 myszy – chrupacze – by造 zmuszone stale ucieka, przeganiane z zajmowanych przez nie teren闚 przez szczury. Teraz jednak chrupacze...