Kamienie na szaniec. Audiobook

ISBN: 978-83-60313-22-0
Czas trwania:348
Czyta: Jerzy Zelnik
Dodał/a książkę: MartaT

Jedną z najbardziej przerażających i fascynujących zarazem cech oblicza świata jest jego nieprzewidywalność. Wiosna, pora rodzenia się nowego życia to symboliczny moment, w którym zaczynają się Kamienie na szaniec. Alek, Zośka, Rudy i ich przyjaciele są wówczas młodymi ludźmi, pełnymi aspiracji, rodzącymi się wraz z przyrodą do dorosłości, do nowego życia. Snują plany na przyszłość, marzą. Wiosna przechodzi w lato, a lato w jesień – równie symboliczny czas powolnego umierania. Jesień ich życia zaczyna się we wrześniu 1939 roku.

Kup książkę Kamienie na szaniec. Audiobook

Opinie o książce - Kamienie na szaniec. Audiobook

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2014-07-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (253) książki w 2014, Audiobooki, Historyczne, Mam,
Myślę, że ta książka zawsze będzie robić na mnie wrażenie. Bo zarówno czytając ją dawno temu w szkole, jak i dziś wzruszają mnie losy bohaterów. Tym bardziej wstrząsające, gdy mam świadomość, że to się wydarzyło naprawdę. Dziś nawet czytam tę książkę bardziej świadomie, niż gdy miałam te naście lat i jeszcze bardziej na mnie oddziałuje i dowodzi, że można poświęcić życie dla ojczyzny i przyjaźni. Naprawdę godna polecenia.
Wspaniała! Jedyna lektura szkolna, którą czytam z chęcią i często do niej wracam
Avatar użytkownika - RattyAdalan
RattyAdalan
Zgodzę się z przedmówcami. Niezapomniana lektura, moja ulubiona. Pozdr.R.A.:)
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-05, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Wspaniałe dzieło, nigdy się nie starzeje
Avatar użytkownika - rebellion
rebellion
Przeczytane:2010-06-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Jedna z lepszych lektur. Obowiązkowo trzeba przeczytac. Przenosi do innych czasów. Umożliwia poznanie historii. Czyta się się ją bardzo dobrze.
Avatar użytkownika - raffalkova
Przeczytane:2012-02-02, Ocena: 5, Przeczytałam,
Wielka gra
Aleksander Kamiński0
Okładka ksiązki - Wielka gra

Wielka Gra - stał się jedyną publikacją książkową skonfiskowaną przez Komendę Główną AK (uznano bowiem, iż owo vademecum konspiracji zbytnio dekonspiruje...

Aleksander Kamiński0
Okładka ksiązki - Harcerstwo żywe i radosne. (Felietony harcerskie z tygodnika Iskry z lat 19291933)

Seria wydawnicza ,,Przywrócić Pamięć" ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców...