Muminki. Księga pierwsza

W pierwszym tomie "Muminków" zgromadziliśmy pięć książek z niezapomnianego cyklu autorstwa Tove Jansson: "Małe trolle i duża powódź", "Kometa nad Doliną Muminków", "W Dolinie Muminków", "Lato Muminków" oraz "Zima Muminków".Tekst, jak zawsze, wzbogacają ilustracje autorki. Ta elegancka edycja może być doskonałym prezentem dla każdego.

Informacje dodatkowe o Muminki. Księga pierwsza:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2012-03-27

Kup książkę Muminki. Księga pierwsza

Muminki. Księga pierwsza - opinie o książce

Avatar użytkownika - Joannate
Joannate
Przeczytane:2018-01-02, Ocena: 6, Przeczytałam,

Przyznam szczerze, że w dzieciństwie lektura Muminków jakoś mnie ominęła i nadrobiłam to dopiero teraz. I zachwyciłam się! Książka zawiera 5 muminkowych opowieści, m.in. "Kometę nad Doliną Muminków" i prześliczną "Zimę Muminków".

Nie ocenia się książki po okładce, ale tutaj szata graficzna i jakość wydania z pewnością zasługują na komentarz. Rysunki autorki są genialne, a całe wydanie opracowane jest bardzo starannie i estetycznie. Twarda oprawa, pachnące nowością stronnice - aż chce się czytać :)

W książce poznajemy rodzinę Muminków i ich licznych przyjaciół: Ryjka, Włóczykija, Too-tiki, Paszczaków, Pannę Migotkę, Topika i Topcię, małą Mi i jej siostrę i wielu innych, którzy zasiedlają magiczną i malowniczą krainę, w której żyją małe trolle. Nie zabraknie również surowej Buki, która pojawia się w dwóch opowiadaniach, siejąc grozę wśród mieszkańców. Przygody Muminka i jego rodziny są pełne ciepła, wzruszające, zabawne i spodobają się czytelnikowi w każdym wieku.

W pierwszej opowieści towarzyszymy Muminkowi i jego Mamie w wędrówce w poszukiwaniu Tatusia Muminka, który wyruszył gdzieś w drogę z tajemniczymi Hatifnatami - i słuch po nim zaginął. Z innych historii dowiemy się, co sie dzieje, kiedy nad Doliną Muminków przelatuje kometa, przemierzymy Samotne Góry, spotkamy kolekcjonującego znaczki Paszczaka, weźmiemy udział w teatralnym przedstawieniu, trafimy wraz z Muminkiem i Panną Migotką do więzienia oraz przekonamy się, jak to jest, gdy Muminek wybudzi się z zimowego snu i po raz pierwszy w życiu zobaczy śnieg i mróz.

Wspaniała lektura dla małych i dużych!

Ufff... udało się. Przeczytałam całe. Na głos. Teraz pora na drugą księgę, ale to za chwilę. Cóż ja mogę napisać o Muminkach? Że uwielbiam, że doskonałe, że to jedna z najmądrzejszych książek dla dzieci i nie tylko? Przecież to wiadomo. Że napisane świetnym językiem, z dystansem, uśmiechem i przytulnością, z ciepłem i sercem? To też wiadomo. To ja nie mam już co napisać. Tyle tylko, że to jedna z moich ukochanych bajek/niebajek.

Avatar użytkownika - Inka
Inka
Przeczytane:2014-12-22, Przeczytałam,
Słoneczne miasto
Tove Jansson0
Okładka ksiązki - Słoneczne miasto

Dwie nowele niezrównanej Tove Jansson. Kamienne pole (przeł. Teresa Chłapowska) to historia Jonasza, który przeszedł na emeryturę. Zamierza w tym...

W dolinie muminków
Tove Jansson0
Okładka ksiązki - W dolinie muminków

Seria ciesząca się w wielu krajach nieustającą popularnością. Świat Muminków to dolina, w krórej różne tajemnicze postacie - Paszczaki, Ryjek, Włóczykij...