15.04: Stuhr w wortalu Granice.pl i w... Opolu!

Autor: slk
News - 15.04: Stuhr w wortalu Granice.pl i w... Opolu!

Drukarnia Opolgraf i Wydawnictwo Literackie zapraszają na spotkanie z Jerzym Stuhrem poświęcone książce Stuhrowie. Historie rodzinne.

Spotkanie, będące kolejną odsłoną cyklu Fabryka inspiracji, odbędzie się 15 kwietnia o godz. 18.00 w Drukarni Opolgraf, ul. Niedziałkowskiego 8-12 Ponadto Jerzy Stuhr opowiada o swej książce, o swoich losach i rodzinie w filmie, który zamieściliśmy w dziale "TV".Serdecznie zapraszamy!

O książce:

„Stuhrowie. Historie rodzinne” to książka, dzięki której polski czytelnik po raz pierwszy odwiedzi prywatny świat znanej krakowskiej rodziny. Wybitny aktor Jerzy Stuhr rozpoczyna swą opowieść w roku 1879, kiedy to jego pradziadkowie - Leopold i Anna Stuhrowie opuszczają rodzinny Schrattenberg i w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi trafiają do bujnie rozwijającego się Krakowa. Wkrótce okaże się, że Stuhrowie nie tylko na dłużej pozostaną w królewskim mieście, ale i zaczną współtworzyć jego historię. Oskar Stuhr, nazywany dziadkiem, brat prawdziwego dziadka Leopolda juniora, przez wiele lat był prezesem klubu sportowego Korona, działającego w Podgórzu. Był też pierwszą artystyczną duszą w rodzinie. To właśnie z nim mały Jurek bawił się w „pogrzeb”, co z pewnością ukształtowało poczucie humoru przyszłego aktora. Poznajemy także babcię Masię, śpiewaczkę, która jako pierwsza przedstawicielka rodu występowała na deskach Starego Teatru. Jerzy Stuhr barwnym i żywym językiem opowiada o swych przodkach i o trudnościach, które musiała pokonać jego rodzina – o wojnie, o niełatwych czasach komunizmu, o odchodzeniu bliskich. Ale przede wszystkim jest to opowieść o sile wspólnego życia razem i o tym, że wartość rodziny odkrywa się powoli.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy