19.10: spotkanie z autorami książki "Księżycowe duchy"

Autor: zorza
News - 19.10: spotkanie z autorami książki

19. października, w niedzielę o godz. 11.30 zapraszamy do księgarni BADET na spotkanie z "Księżycowymi duchami" i z autorami książki o tym samym tytule, Agnieszką Taborską i Franciszkiem Maśluszczakiem. Zapraszamy wszystkich tych, którzy lubią się trochę bać, będzie nieco groźnie!

Przeczytamy fragmenty książki i przeprowadzimy warsztaty plastyczne pod okiem grafikia "Księżycowych duchów".


KSIĘGARNIA BADET
Wilanów, ul. Wandy Rutkiewicz 17
GODZ 11.30
19.X.2008r

"Księżycowe Duchy" to tajemnicza, poetycka i pełna humoru opowieść o tym, co może się zdarzyć przy pełni księżyca. Obowiązujące za dnia reguły idą w zapomnienie, domy wypełniają księżycowe duchy, z portretów zstępują przodkowie, a poważni urzędnicy robią łódeczki z oficjalnych dokumentów.

Książka ukazała się w Niemczech w 1996 roku. Niemiecka Akademia Literatury Dziecięcej przyznała jej tytuł Książki Miesiąca.

Agnieszka Taborska jest romanistką, historykiem sztuki, autorką tłumaczonych na angielski i francuski książek o surrealizmie. Wydała między innymi "Senny żywot Leonory de la Cruz", "Abecadło Topora", "Okruchy amerykańskie", "Spiskowców wyobraźni" oraz przekłady książek Philippe'a Soupaulta, Gisele Prassinos i Spaldinga Graya. Jej bajki ukazały się w Polsce, Niemczech, Japonii i Korei. "Księżycowe duchy" to jej druga - po "Szalonym Zegarze" - książka dla dzieci, która wychodzi w Wydawnictwie Książkowym Twój Styl.

Franciszek Maśluszczak jest malarzem, rysownikiem, grafikiem i ilustratorem, od lat współpracującym z wieloma pismami. Jego praceznajdują się między innymi w Muzeach Narodowych w Krakowie i Szczecinie,Muzeum Pokoju w Tokio, Muzeach Miejskich w Gandawie i Helsinkach. Za udział w aukcjach charytatywnych został odznaczony statuetką św. Brata Alberta i Aukcji Wielkiego Serca. Jest autorem drogi krzyżowej w kościele Wniebowstąpienia na warszawskim Ursynowie.

Pierwszą wspólna książką Agnieszki Taborskiej i Franciszka Maśluszczaka była baśń "W malinowym
dżemie" (1995).


Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy