20 i 27 lipca: spotkania dla dzieci i młodzieży w Rzeszowie

Autor: slk
News - 20 i 27 lipca: spotkania dla dzieci i młodzieży w Rzeszowie Wydawnictwo Egmont oraz EMPIK zapraszają na wakacyjne spotkania z literaturą dla dzieci i młodziezy w Rzeszowie.

Książki są doskonałe na każdą pogodę i porę roku. W tym szczególnym letnim okresie wydawnictwo Egmont proponuje młodym czytelnikom pełną przygód podróż po świecie wyobraźni. Spotkania promujące książki młodzieżowe odbędą się w salonach Empiku, przy ulicy Lisa Kuli 19 w Rzeszowie już 20-tego ( Teodozja i węże chaosu ) i 27-ego lipca (Wizjokrąg) o godzinie 10.00. Zapraszamy wszystkich młodych czytelników. Wstęp wolny!

Teodozja w poszukiwaniu egipskiego skarbu

Czas: 20 lipca, godz. 10.00,
Miejsce: Empik  CH Galeria Graffica,  Rzeszów, ul. Lisa  Kuli 19.

Wydawnictwo Egmont Polska oraz Empik zapraszają najmłodszych na niesamowitą podróż, w trakcie której uczestnicy wraz z Teodozją – bohaterką powieści odkryją starożytny Egipt. W programie znajdzie się m.in. rysowanie piramid, lepienie magicznej biżuterii z plasteliny i poszukiwanie egipskiego skarbu. Nie zabraknie także czytania fragmentów książki "Teodozja i Węże Chaosu" autorstwa R.L. Lafevers.

Nota o książce:

Teodozja i węże chaosu to niezwykła historia jedenastoletniej córki kustosza Muzeum Legend i Starożytności w Londynie. Bohaterka powieści Teodozja posiada unikalny dar wyczuwania starożytnej egipskiej magii i robi co może, by ją zneutralizować… W przeciwieństwie do swoich rówieśnic nie zajmuje się ani nauką, ani zabawą. Nie chodzi do szkoły, nie ma też guwernantki. Całe dnie spędza w muzeum - studiuje gromadzone przez ojca papirusy oraz tajemne księgi i uczy się języka hieroglifów…

- Tytuł: Teodozja i Węże Chaosu
- Tytuł oryginału: "Theodosia and the Serpents of Chaos"
- Autor: Lafevers R. L.
- Wydawca: wydawnictwo Egmont Polska
- Miejsce i rok wydania: Warszawa, październik 2008r.
- Wydanie: I
- Objętość: 336 stron
- Oprawa: twarda
- Format: 150x215 mm
- ISBN: 978-83-237-7858-5
- Cena katalogowa: 29, 90 zł.

Wizjokrąg – malarska wyprawa w świat wyobraźni. Warsztaty dla młodzieży.

Czas: 27 lipca, godz. 10.00,

Miejsce: Empik  CH Galeria Graffica,  Rzeszów, ul. Lisa  Kuli 19.

Wydawnictwo Egmont Polska Empik i zapraszają dzieci i młodzież na warsztaty promujące książkę Wizjokrąg autorstwa malarza Mike’a Wilksa. Warsztaty angażują twórczo uczestników w wesołą zabawę inspirowaną elementami fabularnymi książki.Nota o książce

Niewiele osób w państwie Nem wie, że we wnętrzu niektórych obrazów znajduje się fantastyczny świat - Wizjokrąg - do którego wstęp mają tylko wtajemniczeni. Do tej garstki ludzi, którzy poznali sekretny znak otwierający wejście do obrazów, należy Mel, chłopiec z wioski Kop. Mel ma wielki talent - tak wielki, że może za darmo uczyć się u mistrza Ambrosiusa Blika, podczas gdy inni muszą drogo za to płacić. Wydaje mu się, że to pierwszy krok na nowej, wspaniałej drodze, ale już pierwszego dnia wpada w ręce terroryzującej kraj organizacji - Piątej Tajemnicy - i podłego ucznia - Brooda Smierda. By ich pokonać i uratować znienawidzonego przez nich mistrza Blika, musi wejść w fascynujący, ale niebezpieczny świat Wizjokręgu. Na szczęście pomagają mu przyjaciele, Sojka i Ludo, ale czy wystarczy im odwagi i wyobraźni, by pokonać potwory z Wizjokręgu i nie mniej - a może bardziej - potwornych prześladowców z prawdziwego świata?

- Tytuł: Wizjokrąg
- Autor: Mike Wilks
- Przekład: Maciejka Mazan
- Wydawca: Egmont Polska
- Miejsce i rok wydania: Warszawa, kwiecień 2009r.
- Wydanie: I
- Objętość: 424 strony
- Oprawa twarda
- ISBN 978-83-237-3412-3
- Cena katalogowa: 34,90 zł.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy