22.01: spotkanie z Hłaską

Autor: zorza
News - 22.01: spotkanie z Hłaską

Pierwsze "Spotkanie z Hłaską" organizowane w ramach akcji Teraz Hłasko odbędzie się w Warszawie, 22 stycznia o godz. 18.30 w Kinie Alchemia znajdującym się w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej przy ulicy Jezuickiej 4 na Starym Mieście.
    
    "Spotkania z Hłaską" mają być kolejnym punktem akcji "Teraz Hłasko", która promuje twórczość Marka Hłaski i stara się zainspirować nią młode pokolenie. "Spotkanie z Hłaską" ma mieć formę wieczorku literackiego połączonego z multimedialną prezentacją, oprawą muzyczną i dyskusją na temat twórczości Hłaski.

Podczas imprezy zostanie wyświetlony film dokumentalny "Piękny, dwudziestoletni" w reżyserii Andrzeja Titkowa. Reżyser będzie jednym z gości "Spotkania.". Obok niego w dyskusji podczas "Spotkania." udział weźmie także Piotr Bratkowski (dziennikarz "Newsweeka", miłośnik twórczości Marka Hłaski). Wyświetlany film będzie zawierał sceny usunięte, a więc nasze "Spotkanie." będzie okazją by zobaczyć "nieoficjalną" wersję tej produkcji. Po części artystycznej spotkania odbędzie się dyskusja na temat twórczości Hłaski i jej przesłania.

Kolejne "Spotkanie." odbędzie się 13 lutego we wrocławskiej Mediatece (pl. Tetralny 5), a w Warszawie następne wydarzenie z cyklu planowane jest na 26 lutego. Kolejne "Spotkania." będą odbywać się w każdy czwarty czwartek miesiąca aż do czerwca włącznie. Wszystkie warszawskie "Spotkania." odbędą się w Kinie Alchemia.

Akcja "Teraz Hłasko" rozpoczęła się w 39. rocznicę śmierci pisarza (14 czerwca 2008 roku), a zakończy dokładnie po roku - 14 czerwca 2009 roku (w okrągłą, czterdziestą rocznicę śmierci bohatera Akcji). Finał planowany jest na 14 czerwca 2009 roku, kiedy to zostanie otwarty odrestaurowany grób Marka Hłaski na warszawskich Powązkach.

Źródło: www.czytelnia.onet.pl

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy