25.03: spotkanie z Andrzejem Sapkowskim

Autor: zorza
News - 25.03: spotkanie z Andrzejem Sapkowskim

W dniu 25 marca o godz. 18.00 w Poleskim Ośrodku Sztuki przy ul. Krzemienieckiej 2 w Łodzi odbędzie się spotkanie autorskie z  Andrzejem Sapkowskim.

Wieczór poprowadzą: Milena Bakalarz i Michał Meksa, studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego.

Kilka słów o bohaterze spotkania:

Andrzej Sapkowski – pisarz fantasy, honorowy obywatel Łodzi, ambasador Łodzi w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, z wykształcenia ekonomista. Popularność zdobył cyklem opowiadań i pięciotomową sagą o wiedźminie (pierwsze opowiadanie ukazało się w grudniu 1986 w miesięczniku „Fantastyka"). Oprócz tego wydał esej o Rycerzach Okrągłego Stołu Świat króla Artura. Maladie, leksykon miłośnika fantasy Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini, powieści z cyklu o Reinmarze z Bielawy oraz wiele opowiadań i artykułów.
Andrzej Sapkowski jest laureatem nagród literackich polskich i zagranicznych, w tym Paszportu Polityki, nagrody im. Janusza A. Zajdla (najczęściej nagradzany autor w historii nagrody) za opowiadania „Mniejsze zło” (1990), „Miecz przeznaczenia” (1992), „W leju po bombie” (1993), oraz powieści Krew elfów (1994) i Narrenturm (2002). Jego książki zostały przetłumaczone na język czeski, hiszpański, litewski, niemiecki, rosyjski, francuski, portugalski, słowacki, a ostatnio na angielski. Na podstawie jego literatury powstały: komiks, film pełnometrażowy, serial telewizyjny, gra fabularna oraz gra karciana. Olbrzymim światowym sukcesem była gra komputerowa „Wiedźmin”. W tym roku zapowiadana jest nowa powieść „Żmija”.

Czas: 25.03, godz. 18.00

Miejsce: Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi, ul. Krzemieniecka 2a.

Zapraszamy!

Źródło: www.ksiazka.net.pl

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy