Inteligentny thriller dla młodzieży 23 września w księgarniach!

Autor: slk
News - Inteligentny thriller dla młodzieży 23 września w księgarniach!

Wydawnictwo Jaguar we współpracy z Grupą Exception promuje pierwszy tytuł z  bestsellerowej na Zachodzie serii inteligentnych thrillerów dla młodzieży – „GONE”

 

Pierwsze dwa tomy serii (drugi  - zatytułowany „Hunger” właśnie ukazał się w USA) sprzedały się w Stanach w kilkuset tysiącach egzemplarzy, a tom „Faza I: Niepokój” przez kilka tygodni gościł na liście bestsellerów New York Timesa. Książka rekomendowana jest też przez mistrza gatunku – Stephena Kinga, co samo w sobie stanowi przyczynek do komercyjnego sukcesu serii. Także w Polsce.

23 września książka ukaże się na polskim rynku nakładem Wydawnictwa Jaguar – wydawcy takich bestsellerowych serii książek dla młodzieży, jak „Trzynastolatki”, „Septimus Heap”, „Zwiadowcy” czy „Kroniki Wardstone”, a także absolutnej klasyki - powieści o przygodach Mary Poppins.

„Wierzymy w sukces serii „GONE” – mówią właścicielki wydawnictwa, Ewa Holewińska i Anna Pawłowicz – bardzo szybko podjęłyśmy decyzję o zakupie praw do serii Michaela Granta, w ciągu tygodnia przeczytałyśmy angielską wersję, rekomendowaną gorąco podczas frankfurckich targów przez przedstawicielkę amerykańskiego wydawnictwa Harper Collins. Cykl nawiązuje do absolutnej klasyki, „Władcy much” Goldinga, ale zawiera wiele odniesień do współczesnych hitów telewizyjnych, takich jak „LOST” czy „HEROES”. Uważamy, ze jest to znakomita propozycja zarówno dla wytrawnych czytelników, jak dla  nieczytającej (jeszcze!) młodzieży.”

Wydawnictwo postanowiło zainwestować w kampanię promocyjną o niespotykanym dotąd na polskim rynku wydawniczym rozmachu. Powstała specjalna dedykowana serii strona - www.seriagone.pl, a działania w przestrzeni miejskiej, kampania WOM oraz intensywna promocja pierwszej części cyklu w Internecie mają na celu przekonać do lektury powieści nawet tych młodych ludzi, którzy, zanurzeni w  wirtualnej rzeczywistości, do tej pory niezbyt chętnie sięgali po książki.

Wydanie kolejnego tomu serii planowane jest na styczeń 2010!

 

 

 

 

 

O serii GONE

Faza I: Niepokój to pierwsza z sześciu części inteligentnego cyklu na pograniczu sci-fi i thriller’a dla młodzieży. Na pierwszej stronie wszyscy powyżej 15 roku życia po prostu znikają. W miasteczku Perdido Beach zostają dzieci i młodzież, bez nadzoru, bez zakazów, bez dorosłych… Potem jest już tylko ciekawiej. Seria GONE zrobiła furorę w USA. Autorem serii jest Michael Grant, współtwórca takich znanych serii Animorphs oraz Everworld. Seria jest polecana przez mistrza literatury grozy Stephen’a King’a.  Zapraszamy na stronę www.seriagone.pl.

 

O wydawnictwie Jaguar   

Wydawnictwo Jaguar powstało pod koniec 2004, założone przez Annę Pawłowicz i Ewę Holewińską. Specjalizuje się w literaturze dziecięcej i młodzieżowej, dotychczas wydało ponad 70 tytułów, w tym takie bestsellery jak "Trzynastolatki", "Septimus Heap", serie "Zwiadowcy" czy "Kroniki Wardstone", a także absolutną klasykę - cykl książek o przygodach Mary Poppins.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy