Profesor Bogusław Śliwerski z Nagrodą Kallimacha!

Autor: slk
News - Profesor Bogusław Śliwerski z Nagrodą Kallimacha!

Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” przyznała po raz czwarty Nagrody im. Filipa Kallimacha za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji. 

 

Ich celem jest wyróżnienie osób, które w szczególny sposób zapisały się na kartach polskiej oświaty.  Patron nagrody był włoskim humanistą i pisarzem żyjącym w latach 1437-1496. Od lat uznawany jest za symbol najlepszych tradycji wychowawczych w Polsce. Poniżej prezentujemy sylwetki laureatów.

 

Wręczenie Nagród odbyło się podczas Targów Edukacja w Kielcach - 29 marca o godz. 19 w City Core Centrum Biznesu w Kielcach, Al. Solidarności 34, a w tym roku przypadła ona prof. Bogusławowi Śliwerskiemu! Serdecznie gratulujemy, przy tej okazji przybliżając sylwetkę tego naukowca, który zdobył wybitne osiągnięcia w sferze edukacji: 

 

Prof. Bogusław Śliwerski. Badacz współczesnej myśli pedagogicznej, teorii wychowania, polityki oświatowej i edukacji alternatywnej na świecie. Profesor pedagogiki w Katedrze Podstaw Pedagogiki Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie oraz na Wydziale Pedagogicznym Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Przewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN. Odznaczony Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”. W ostatnich latach wydał między innymi książki: Klinika akademickiej pedagogiki (Impuls), Współczesna myśl pedagogiczna. Znaczenia. Klasyfikacje. Badania (Impuls), Pedagog w blogosferze: 2008-2009 (Impuls) oraz Przyrzeczenie harcerskie. Historia. Metodyka. Manipulacje (Impuls). Prowadzi swój blog: www.sliwerski-pedagog.blogspot.com

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy