Będzie serial na podstawie bestsellerów Katarzyny Bondy!

Data: 2020-02-26 10:48:04 Autor: Sławomir Krempa

Stacja TVN szykuje kolejną ciekawą produkcję dla miłośników kryminałów. Jak poinformowała Katarzyna Bonda w swoim profilu na Instagramie, ruszyły prace nad serialem na podstawie jej bestsellerów.

Obrazek w treści

Producenci telewizyjni prześcigają się tworzeniu seriali na podstawie popularnych książek. Wielkim sukcesem był serial na podstawie Żmijowiska Wojciecha Chamielarza. Jeszcze w tym roku na ekranach zobaczymy kolejny sezon Chyłki – serialu na podstawie prozy Remigiusza Mroza. Trwają już prace nad serialem Erynie na podstawie książki Marka Krajewskiego oraz serialem Szadź na podstawie książki Igora Brejdyganta. Ciekawy był także przypadek Pułapki, w której pojawiła się powieść pt. Bestia – stworzona na podstawie serialu, a potem dostępna także w księgarniach.

Katarzyna Bonda umieściła w swoim profilu na Instagramie enigmatyczną informację, że powstanie serial na podstawie jej bestsellerów. Według informacji dziennikarzy serwisu naekranie.pl podstawą scenariusza pierwszego sezonu mają być Lampiony – trzeci tom cyklu Cztery Żywioły Saszy Załuskiej, opowiadającego o pracującej na zlecenie policji profilerce.

Cztery żywioły. Lampiony – opis

O czym będzie serial na podstawie książki Lampiony? O toczącym się w Łodzi śledztwie w sprawie szalonego podpalacza (ta powieść Katarzyny Bondy opowiadała bowiem o żywiole ognia). Zmieniające się miasto jest jednym z bohaterów powieści, w której duże znaczenie ma również profilowanie geograficzne. 

Sasza Załuska zostaje etatowym pracownikiem gdańskiej policji, jednak jej pierwsza sprawa będzie toczyła się poza tym miastem. Sasza wyjedzie do Łodzi, które staje się polskim „miastem bezprawia". Kolejne pożary wzniecane przez szalonego podpalacza. Ataki na cudzoziemców, coraz bardziej widoczne homofobia i antysemityzm, które ujście znajdują w aktach przemocy. Na ulicach kwitnie handel narkotykami. Czy ma to związek z działalnością czyścicieli kamienic i osób czyhających na majątki naiwnych starszych osób? A może w ten sposób swą działalność w mieście starają się ukryć islamscy terroryści? Jedno jest pewne: działo się będzie tu dużo, bo powieść Bondy, na której oparto scenariusz, napisana jest z dużym rozmachem. 

Cztery żywioły. Lampiony – kiedy premiera

Serial na podstawie książki Katarzyny Bondy zadebiutować ma w serwisie player.pl. Najpewniej nastąpi to jeszcze w 2020 roku. Zapowiedź „wiosennej ramówki" playera wskazuje, że serial pojawi się już tej wiosny:

Serial Lampiony czy Cztery żywioły?

Nie wiemy, jak zatytułowany będzie serial na podstawie powieści Katarzyny Bondy. Jeśli producenci zastosują tu podobną metodę, jak w przypadku Chyłki, tytuł pierwszego sezonu brzmieć będzie Cztery żywioły. Lampiony

Cztery żywioły. Lampiony – obsada

Obsada aktorska produkcji nie jest na razie znana.

Cztery żywioły – cykl książek

Serial oparty ma być na książkach z serii Cztery żywioły autorstwa Katarzyny Bondy. Opowieści o perypetiach zmagającej się z olbrzymimi problemami w życiu prywatnym profilerki Saszy Załuskiej stały się wielkimi bestsellerami. W skład cyklu wchodzą powieści Pochłaniacz, OkularnikLampiony oraz Czerwony Pająk. Wszystko ma swój koniec. Cykl ukazał się nakładem Wydawnictwa Muza. Zakrojona na szeroką skalę kampania promocyjna pierwszego tomu i chwytliwe hasło „Królowa polskiego kryminału" sprawiły, że pisarka błyskawicznie odniosła sukces. 

Oprócz tego autorka współtworzyła książkę inspirowaną telewizyjną serią Opowiem ci o zbrodni Opowiem ci o zbrodni. Program ten przedstawia prawdziwe historie kryminalne, o których opowiadają znani polscy pisarze. Więcej o tej produkcji możecie dowiedzieć się z naszego artykułu. Najnowsza powieść autorki to Miłość leczy rany.

Tradycyjnie zachęcamy, byście przed zobaczeniem serialu poznali książkowy oryginał. Książkę Lampiony kupić można poniżej: 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Lampiony
Katarzyna Bonda8
Okładka książki - Lampiony

„Lampiony” są kontynuacją losów Saszy Załuskiej z całkiem nową zagadką, z którą przyjdzie się bohaterce zmierzyć. Tym razem profilerka...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Piętno dzieciństwa
Katarzyna Kielecka;
Piętno dzieciństwa
Indigo
Patrice Lawrence
Indigo
Baba Blaga
Joanna Wachowiak
Baba Blaga
Nasz azyl
Marta Józefczyk
Nasz azyl
Pokaż wszystkie recenzje