Nawiedzony dwór w Bly – W tym miejscu w Anglii śmierć nie jest końcem...

Data: 2020-10-12 19:23:16 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Nawiedzony dwór w Bly" to kolejna część antologii „Nawiedzony dom na wzgórzu”, prezentująca kolejne wydarzenia w Anglii w latach 80. ubiegłego wieku, gdy po śmierci guwernantki Henry Wingrave zatrudnia młodą amerykańską nianię do opieki nad bratanicą i bratankiem.

Obrazek w treści Nawiedzony dwór w Bly – W tym miejscu w Anglii śmierć nie jest końcem... [jpg] Fot. EIKE SCHROTER/NETFLIX 

"Nawiedzony dwór w Blyto nowiutki serial Netflixa prezentujący kolejną część antologii „Nawiedzony dom na wzgórzu” zabierający widzów do Anglii okresu lat 80. ubiegłego wieku wypełnionym mrokiem i iście horrorowym zakątkiem świata, w którym łączą się ze sobą przeszłość oraz przyszłość pełne miłości oraz... siły utrzymującej się pomiędzy światem żywych oraz martwych.

Co dokładnie wiadomo na temat serialu Nawiedzony dwór w Bly?

Nawiedzony dwór w Bly – opis, o czym jest serial?

Akcja filmu zabiera widzów do tytułowego Bly w Anglii w lata 80. ubiegłego wieku, gdzie Pan Henry Wingrave zatrudnia amerykańską nianię, która ma się zaopiekować młodą bratanicą i bratankiem, którzy tragicznie utracili swoich rodziców. Wszyscy mieszkają w dworze z kucharzem Owenem oraz gosposią, panią Grose.

Rezydencja kryje w sobie wiele tajemnic skrytych pomiędzy poszczególnymi detalami gotyckiej architektury oraz konstrukcji, które w przyprawiającej o dreszcz grozy kryje się załamaniem pomiędzy światem żywych oraz martwych. 

Czytaj także: Emily w Paryżu - recenzja serialu

Nawet i w taki miejscu nie brakuje miłości, która jest niestety dramatyczna i bolesna. Umierająca miłość łączy się w tej przestrzeni także z poszukiwaniem przyszłej miłości, nie mogącej być powstrzymanej nawet przez śmierć, która wciąż jest żywa i aktywna....

Nawiedzony dwór w Bly – wszystkie odcinki

Co warto wiedzieć na temat wszystkich odcinków tego serialu? Listę odcinków z tytułami znajdziecie poniżej:

Nawiedzony dwór w Bly zadebiutował 9 października 2020 roku, praktycznie z miejsca mogąc liczyć na wielką popularność oraz szybie pojawienie się na szczytach najchętniej oglądanych seriali. 9 odcinków zaintrygowało widzów Netflixa, którzy mogą się delektować na ten moment pierwszym sezonem.

Sezon 1:

 • Odcinki 1 - 9 
  • Odcinek 1 - Cudowne miejsce,
  • Odcinek 2 - Wychowanek
  • Odcinek 3 - Dwie twarze: część 1
  • Odcinek 4 - Przyjaciele naszych przyjaciół
  • Odcinek 5 - Ołtarz umarłych
  • Odcinek 6 - Radosny zakątek
  • Odcinek 7 - Dwie twarze część 2
  • Odcinek 8 - Historia pewnej garderoby
  • Odcinek 9 - Bestia w dżungli

Przeczytaj także: Co nowego na Netfliksie w październiku? Premiery filmów i seriali

Nawiedzony dwór w Bly – czy będzie 2 sezon?

W ostatnim czasie Netflix bardzo restrykcyjnie pilnuje tego czy chce przygotować drugi oraz kolejne sezony poszczególnych seriali, niekiedy bardzo brutalnie je przerywając czy kończąc. Wszystko zależne jest oczywiście od ilości zaangażowanych widzów oraz poziom przyciągania kolejnych czy powracających.

W momencie sporządzania tego wpisu serial mieści się po kilku dniach na pierwszym miejscu wśród najpopularniejszych w Polsce, przebijając chociażby popularną w ostatnich dniach Emily w Paryżu.

Nawiedzony dwór w Bly - zwiastun

Opowieść o śmierci, jej powrocie, przenikaniu się ze światem żywych oraz dramacie postaci w wykonaniu Mike'a Flanagana oraz jego ekipy, odpowiedzialnych za niezwykle ceniony „Nawiedzony dom na wzgórzu”.

Nawiedzony dwór w Bly – ile odcinków? Gdzie zobaczyć?

Nawiedzony dwór w Bly" jest dostępny od 9 października 2020 roku od godziny 9:00 z całym pierwszym sezonem serialu, na który składa się 9 odcinków. Wszystko możemy obejrzeć w całości od momentu udostępnienia serii za pośrednictwem platformy Netfilx.

Nawiedzony dwór w Bly – książka

Serial Nawiedzony dwór w Bly to samodzielna opowieść z gatunku horroru, powiązanej z "Nawiedzonym domem na wzgórzu" nie bazuje na powieści ani noweli, jednakże być może przy okazji premiery opracowana i wydana zostanie jakaś inna historia.

Być może po seansie zdecyduje się zakupić książkę Nawiedzony dwór, autorstwa Camp Candace.

Książkę Nawiedzony dwór kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje