„Ród Smoka” – 9 odcinek już dziś na HBO Max! Rozpoczęła się walka o Żelazny Tron.

Data: 2022-10-17 09:06:06 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Już dziś na platformę HBO Max trafił przedostatni odcinek serialu Ród Smoka. Na ekranie spin-offu Gry o Tron możemy obserwować coraz więcej spisków i nieczystych zagrywek. Co wydarzy się w dziewiątym epizodzie?

Obrazek w treści „Ród Smoka” – 9 odcinek już dziś na HBO Max! Rozpoczęła się walka o Żelazny Tron.  [jpg]fot. Materiały prasowe / HBO Max

Ród smoka to adaptacja powieści fantasy – Ogień i krew – autorstwa George'a R.R. Martina. Niedługo po premierze serial zyskał miano najchętniej oglądanej produkcji platformy streamingowej HBO Max! W zeszłym tygodniu, w ósmym odcinku, czekał nas kolejny przeskok w czasie. Dzieci bohaterów zostały zastąpione nowymi aktorami, a akcja znacznie przyśpieszyła. 

Ród smoka – odcinek 9 – opis i streszczenie

Dziewiąty odcinek nosi tytuł The Green Council, co w wolnym tłumaczeniu oznacza Rada Zielonych. Jest to frakcja, która popiera mianowanie Aegona II królem. Sprzeciwiają im się czarni, którzy optują za wybraniem Rhaenyry na królową Siedmiu Królestw. 

Ze zwiastuna dziewiątego odcinka dowiadujemy się, że król Viserys I umarł. Widzimy jak różni bohaterowie przeżywają żałobę. Następnie Alicent mówi: „Powiedział mi [Viserys I], że chce, by Aegon został królem”. Wiemy jednak, że królowa błędnie zinterpretowała ostatnie słowa męża.

Próbę przejęcia władzy przez Otto i Alicent niektórzy uznają jako zdradę. W królestwie wybuchają zamieszki, a Rhaenyra jest przetrzymywana w swojej komnacie. Wydaje się, że to wszystko prowadzi do naprawdę tragicznego rozwiązania. Ktoś mocno na tym ucierpi!

Zapowiedź 9 odcinka można obejrzeć poniżej:

Ród smoka – 9 odcinek gdzie zobaczyć?

Dziewiąty odcinek serialu Ród smoka już dziś –  17 października 2022 roku – będzie można oglądać na platformie streamingowej HBO Max. W przyszłym tygodniu do bazy serwisu trafi dziesiąty, finałowy epizod fantastycznej produkcji!

Może Cię zainteresować także:

Co trzeba zrobić, by móc w pełni legalnie oglądać Ród Smoka? Koniecznie będzie wykupienie subskrypcji serwisu HBO Max. Miesięczny koszt takiego przedsięwzięcia wynosi 29,99 zł.  

Ród smoka – nowe odcinki co tydzień

Ród smoka jest serialem, który szybko zebrał wokół siebie wierną grupę fanów. Okazał się ogromnym sukcesem, co sprawiło, że niedługo po premierze HBO ogłosiło powstanie kolejnego sezonu. Twórcy zarzekali się już, że nie chcą popełniać tym samych błędów, co przy Grze o TronBędziemy mieli szansę przekonać się, czy faktycznie tak będzie!

O świecie Gry o Tron cały czas jest głośno! Nic dziwnego, zwłaszcza, że George R.R. Martin przez cały czas pracuje nad idealnym zakończeniem cyklu Pieśń Lodu i OgniaZgodnie z jego wpisem na blogu, wiemy, że Wichry Zimy będą się znacznie różnić od serialowego odpowiednika, a także, że będzie to  najdłuższa książka autora. Dodatkowo w planach są już kolejne spin-offy z uniwersum. Na razie najwięcej informacji mamy na temat produkcji o Johnie Snow. Do roli zgodził się powrócić Kit Harington.

Ród Smoka od HBO, to adaptacja pierwszego tomu cyklu Historia Targaryenów autorstwa Martina. Na serię składa się na razie: Ogień i krew cz.1 oraz Ogień i krew cz.2.

Powieść Ogień i krew, na podstawie której powstał najnowszy serial HBO, kupić można w popularnych księgarniach poniżej:

Tagi: ród smoka, gra o tron,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ogień i krew cz. 1
George R.R. Martin0
Okładka książki - Ogień i krew cz. 1

300 lat przed wydarzeniami opisanymi w Grze o tron, kiedy Westeros rządziły smoki... Opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów... Wiele...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Pokaż wszystkie recenzje