Recenzja książki: Era Wodnika

Recenzuje: agacik120

Starzejący się policjant i chory psychicznie morderca to jedni z głównych bohaterów powieścii „ Era Wodnika”. Autorem książki, której akcja rozgrywa się w Opolu, jest Aleksander Sowa, znany m.in. z powieści „ Jeszcze jeden dzień w raju” czy „ Umrzeć w deszczu”. „Era wodnika” różni się jednak od dwóch poprzednich książek autora, gdyż jest ona napisana w konwencji kryminału, który momentami przechodzi w trzymający w napięciu thriller.

Akcja powieści rozgrywa się w mieście rodzinnym autora, czyli w Opolu. Pewnego dnia policjant trafia do schronu, o którego istnieniu zapomnieli już nawet najstarsi mieszkańcy. Bunkier był wybudowany jeszcze za czasów, kiedy Opole znajdowało się pod okupacją niemiecką i funkcjonował jako schron przeciwlotniczy i przeciwgazowy. W nim właśnie główny bohater, Emil Stompor, znajduje martwych bezdomnych. Rozpoczyna się śledztwo. Policjant Bossakowski pragnie jak najszybciej zakończyć dochodzenie, twierdząc, iż im mniej jest bezdomnych, tym lepiej i nie są oni godni uwagi policji. Na takie zakończenie sprawy nie chce się jednak zgodzić Emil Stompor, który od kilkudziesięciu lat pracował w dziale kryminalnym. Zbyt wiele pytań go nurtowało i za wiele było niejasności w śledztwie. Chciał wiedzieć, dlaczego doszło do zabójstwa, kto będzie następną ofiarą, dlaczego zabójca zabija oraz czy działa sam. Policjant chce szczegółowego dochodzenia oraz rozwiązania sprawy zagadkowego zabójstwa. Emil Stompor zapoznaje się z sekcją zwłok denatów oraz chce zapoznać się z wynikami dodatkowych badań, których wykonanie sam zleca. Pragnie również powrócić na miejsce zbrodni w poszukiwaniu śladów zabójstwa oraz zabójcy. Kiedy wchodzi do schronu, następuje wybuch....

Chory psychicznie mężczyzna przesyła policji i mediom tajemnicze nagrania. Staje się wnet jasne, że ofiary nie są przypadkowe, jednak, mimo to, pojawia się wiele wątpliwości, pytań i niedopowiedzeń, co mocno wpływa na klasę tego kryminału.

"Era Wodnika” posiada bardzo dobrze skonstruowaną i ciekawie rozwijająca się fabułę. Od pierwszych chwil trzyma czytelnika w napięciu. W książce większość miejsc i wydarzeń opisanych jest bardzo realistycznie, co sprawia, iż czyta się "Erę Wodnika" z ogromnym zaciekawieniem. Czytając książkę, czuje się dreszczyk emocji, który towarzyszy nam przez cały czas. Kryminał Aleksandra Sowy jest niezwykle dobrze napisany i czyta się go bardzo dobrze, właściwie jednym tchem. To po prostu powieść "z pazurem".

Ewa Wodnika” ma bardzo charakterystycznych bohaterów, którzy wzbudzają zainteresowanie czytelnika. Język, jakim posługuje się autor w książce, jest bardzo szczery, męski, momentami - wulgarny, ale bardzo realistyczny. Styl autora nie jest może zbytnio wyrafinowany, ale Sowa nadrabia to z pewnością urokiem i aurą zbudowaną wokół tej książki.

Kryminał ten poleciłabym z pewnością miłośnikom książek sensacyjnych, kryminalnych oraz thrillerów. Jest to książka, która usatysfakcjonuje czytelników, lubiących książki zagadkowe, nieprzewidywalne, o ciekawej fabule i szybkiej akcji.

 

Kup książkę Era Wodnika

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Era Wodnika
Książka
Era Wodnika
Aleksander Sowa
Inne książki autora
Do widzenia
Aleksander Sowa0
Okładka ksiązki - Do widzenia

Tylko w marzeniach możemy być naprawdę wolni. Krótkie i długie. O kobietach, mężczyznach, śmierci, przyjaźni. Każde inne. O miłości, pasji, walce i...

Powietrze jest zimne
Aleksander Sowa0
Okładka ksiązki - Powietrze jest zimne

Prawdziwe historie, które przeniosą Czytelnika do kabiny samolotu, szybowca, pod czaszę spadochronu albo na pokład bombowca w locie bojowym nad...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
A wokół nas pomarańcze
Weronika Tomala
A wokół nas pomarańcze
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Meduzy nie mają uszu
Adle Rosenfeld
Meduzy nie mają uszu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy