Tylko to, co ważne

Tom 2 cyklu Siła przeznaczenia

Mówi się, że nieszczęścia chodzą parami. Zgadzacie się tym stwierdzeniem?

„Tylko to co ważne”

Historia Natalii i Alexa to dalsze losy bohaterów, których można poznać w „Sile przeznaczenia”. Osobiście nie czytałam tej lektury, ale nie miałam problemu z odnalezieniem się w temacie. Opowieść jest przedstawiona w taki sposób, że można ją czytać bez trzymania się kolejności.

Trwają przygotowania do ślubu głównych bohaterów. Wydaje się, że w ich życiu zagościł spokój i już nic go nie zburzy. Nic bardziej mylnego. Ustabilizowane życie i plany na przyszłość staną pod znakiem zapytania. Ciężkie chwile czekają nie tylko narzeczonych, ale również ich bliskich.

Lubię takie powieści obyczajowe za realizm. Przedstawione historie mogą przydarzyć się każdemu. Sekrety skrywane przez lata mogą ujrzeć światło dziennie w najmniej oczekiwanym momencie. Taka sytuacja spotka naszych bohaterów, ale na tym nie koniec. Szokująca diagnoza spadnie na przyjaciół Nattie i Alexa jak grom z jasnego nieba. Czy uda się uratować życie małego chłopca?

Życie to istny rollercoaster, a życie w obecnych czasach niejako wymusza na nas udział w ciągłym biegu. Doceniam powieści, jak ta stworzona przez autorkę, za to, że skłaniają do refleksji. Do tego, abyśmy zatrzymali się na chwilę i zastanowili, co jest dla nas najważniejsze. I oczywiście, abyśmy docenili to co mamy, bo wbrew pozorom życie jest krótkie. Szkoda czasu na uganianie się rzeczami, które tylko w teorii dadzą nam szczęście.

Informacje dodatkowe o Tylko to, co ważne:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2022-06-15
Dodał/a opinię: zaczytanababka

Zobacz opinie o książce Tylko to, co ważne

Kup książkę Tylko to, co ważne

Są w życiu sprawy ważne i ważniejsze. Rozwiązując te pierwsze, nie zapomnij o tych drugich.

Zaklinaczka motyli
Agnieszka Stec-Kotasińska0
Okładka ksiązki - Zaklinaczka motyli

A może by tak wszystko rzucić i wyjechać w Bieszczady...? Mężczyzna i kobieta - jeszcze się nie znają, ale już przeczuwają swoje istnienie. Ich losy...

Siła przeznaczenia
Agnieszka Stec-Kotasińska0
Okładka ksiązki - Siła przeznaczenia

Nikt nie zna swego przeznaczenia Natalia, po wielkim zawodzie miłosnym, postanawia razem ze swoją przyjaciółką Marcelą spędzić wakacje w urokliwym angielskim...