W tych szacownych murach

Antologia „W tych szacownych murach” to zbiór dwunastu opowiadań, które zagłębiają się w mroczne klimaty i tajemnicze wydarzenia osadzone w akademickim środowisku. Redaktorzy Marie O’Regan i Paul Kane starannie dobrali teksty, tworząc przemyślaną kompilację, która z jednej strony oddaje esencję nurtu Dark Academia, a z drugiej prezentuje różnorodność tematyczną i stylistyczną.

Już sam opis oraz wprowadzenie do antologii przyciągają uwagę czytelnika, obiecując niezapomniane doznania w świecie prywatnych szkół i kampusów, pełnych tajemnic i niepokojących wydarzeń. Autorzy z różnych perspektyw kreują opowieści, które wciągają czytelnika w wir emocji i wątpliwości.

Warto docenić bogactwo wariantów Dark Academii prezentowanych w antologii. Wśród dwunastu opowiadań każdy może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od tego, czy jest nowicjuszem w świecie tego nurtu czy też jego doświadczonym miłośnikiem. Duży plus dla książki za stylistyczną różnorodność i możliwość odkrycia nowych autorów. Dzięki temu antologia jest atrakcyjną propozycją dla szerokiego grona czytelników.

„Tysiąc okrętów” Kate Weinber wprawia czytelnika w stan niepewności, zaledwie zaczynając snuć opowieść, by nagle przerwać ją, pozostawiając pytania bez odpowiedzi. „Pytia” Olivie Blake to futurystyczna wariacja na temat kultu wyroczni, w której przeszłość splata się z przyszłością, budując atmosferę niepokoju i nieprzewidywalności. „Urlop naukowy” Jamesa Tate’a Hilla oferuje subtelny wgląd w studenckie życie, ale niestety opowiadanie nie angażuje na tyle, aby zapadło w pamięci na dłużej. „Pies i królik” Kelly Andrew wyróżnia się nieoczywistym narracyjnym podejściem i hipnotyzującą historią, która prowadzi czytelnika przez mroczne korytarze akademii. „Dom X” J.T. Ellison to opowieść, która przykuwa uwagę nieprzewidywalnymi zwrotami akcji i tajemniczym klimatem akademii dla dziewcząt. „Okrutne następstwa” Layne’a Fargo to pełna szeptów historia z archiwum, która doskonale balansuje między grozą a intrygą, budując napięcie do samego końca. Opowiadanie „Cztery pogrzeby” Davida Bella pomimo tragicznych wydarzeń nie zapewnia czytelnikowi mroku charakterystycznego dla nurtu Dark Academia i trochę niestety zawodzi. „Niepoznawalne Rozkosze” Susie Yang opowiada o obsesji i dzieje się na uczelni, bardziej jednak przypomina psychotyczną historię niż mroczną tajemnicę akademickiego świata. „Weekend u Bertie” M.L. Rio oferuje raczej przeciętną opowieść o tajemniczej śmierci wykładowczyni. „Profesor Ontografii” Helen Grant zapewnia czytelnikowi prawdziwie mroczną historię, pełną tajemnic i mroku. „Fobos” Tori Bolivano wyróżnia się jako jedno z najlepszych opowiadań, eksplorując mroczne motywy i krwawe sekrety tajnego stowarzyszenia. „Grając” Phoebe Wynne, choć opowiada o życiu stypendystki na uczelni, nie wnosi nic nowego i kończy antologię w dość przewidywalny sposób.

„W tych szacownych murach” to zbiór opowiadań, które malują obraz mrocznego i intrygującego świata Dark Academia, chociaż niektóre z tekstów nie spełniają oczekiwań pod względem intensywności i oryginalności. Mimo to antologia zapewnia emocjonującą podróż przez tajemnicze korytarze akademii, pełne niepokojących wydarzeń i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Polecam przede wszystkim osobom, które z tym nurtem nie miały jeszcze do czynienia. Ta antologia będzie dobrym wyborem, aby zaznajomić się z tematem.

Informacje dodatkowe o W tych szacownych murach:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2024-04-24
Tytuł oryginału: In These Hallowed Halls: A Dark Academia Anthology
Tłumaczenie: Patrycja Zarawska, Dariusz Żukowski, Jerzy Wołk-Łaniewski
Dodał/a opinię: maitiri_books

Tagi: opowiadania dark academia

Zobacz opinie o książce W tych szacownych murach

Kup książkę W tych szacownych murach

Czyjaś córka
David Bell0
Okładka ksiązki - Czyjaś córka

12 godzin śledztwa, 100 procent adrenaliny! Michael Frazier ma wszystko - świetną pracę, piękny dom, kochającą żonę. Do pełni szczęścia brakuje mu...

Pocałunek śmierci
J.T. Ellison0
Okładka ksiązki - Pocałunek śmierci

Krwawe ślady maleńkich stóp prowadzą do kuchni. Na podłodze leży martwa Corinne. Obok siedzi jej wystraszona półtoraroczna córeczka... Śledztwo prowadzi...