Szumi dokoła Las

You have to be an intellectual to believe such nonsense. No ordinary man could be such a fool. (George Orwell)

Kilka świeżynek z Fabryki Słów/Snów
Notatkę dodano:2017-12-11 19:00:56

Fantasy-urban fantasy i żadne-tam-fantasy.

Nadzór‭ ‬-‭ ‬Charlie Fletcher

Urban fantasy ma się dobrze.‭ ‬Urban fantasy lubi cykle.‭ ‬Potwierdza to‭ ‬The Oversight Trilogy Charliego Fletchera.‭ ‬Nadzór jest pierwszym tomem cyklu rozgrywającego się w świecie łowców czarownic,‭ ‬magów,‭ ‬podróżników przechodzących przez lustra i zaskakujących bohaterów wygrzebanych podobno z mrocznych brytyjskich legend.

Tytułowy Nadzór to tajny związek strażników.‭ ‬Nie, nie więziennych czy pracujących dla tajnych wolnomularskich stowarzyszeń. Ich zadaniem jest strzeżenie długaśnej granicy. Granicy między światem zwyczajnym i magicznym.‭ ‬Granica - podobnie jak ta w UE - nie jest szczelna,‭ ‬bo cóż może zrobić osłabiony kadrowo,‭ ‬niedofinansowany,‭ ‬niedoceniany,‭ ‬rozdarty wewnętrznie Nadzór.‭ ‬A najgorsze chyba dopiero przed nimi.‭ ‬Magia bowiem potrafi kąsać i to tak, by zabić.

Nadzór

 

Zamęt Nocy - Patricia Briggs

Nowy Mercedes,‭ ‬panie‭?! ‬Nie,‭ ‬nowa Mercedes‭! ‬Mercedes Thompson.‭ ‬I prawdziwy Zamęt Nocy.‭ ‬Nadal ma być romantycznie i paranormalnie czyli zwyczajnie, jak to w świecie urban fantasy.‭ ‬W świecie‭ ‬panny Mercedes.‭ ‬Ósmy tom cyklu nadciąga jak coraz popularniejsze w UE huragany, wicherki i zefirki.


Seria o Mercedes Thompson to już rodzinka wielodzietna:

  • Zew Księżyca 
  • Więzy krwi 
  • Pocałunek Żelaza
  • Znak Kości
  • Zrodzony ze Srebra
  • Piętno Rzeki
  • Żar Mrozu
  • Zamęt Nocy

Zamęt Nocy

 

Magia parzy‭ – ‬Ilona Andrews  (nowe wydanie)


Dobrze oceniany cykl‭ ‬Kate Daniels w nowym wydaniu zyskał kolejny‭ ‬już‭ ‬tom.‭ ‬Tym razem jest to‭ ‬Magia parzy.‭ ‬Kate czeka‭ - ‬no nie taka znowu‭  ‬ostateczna - bitwa z pradawną magią i własnymi uczuciami.‭ ‬Paraliżujące fale magii zalewają Atlantę,‭ ‬ale od czego jest główna bohaterka powieści.‭ Kobieta, która się falom nie kłania.

 Magia parzyRaport z północy‭ – ‬Andrzej Pilipiuk


Jak najwybitniejsi literaci Andrzej Pilipiuk wziął się w końcu za pisanie raportów. Płatnych raportów. Z tym, że płacą za nie z własnej kieszeni czytelnicy, a nie z państwowej kiesy smutni szarzy panowie.

Oto Wielki Grafoman na skandynawskich drogach.‭ ‬W opowieści o realizacji marzeń.‭ ‬W opowieści o samym sobie zanurzonym w konkretnym czasie.

Raport z Północy

 


Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Rebis czyli kontynuacje trzymają palce na pulsie
Notatkę dodano:2017-11-17 14:10:48

Orzeł Biały 2 - Marcin Sergiusz Przybyłek

Polski bastion w samotnej walce przeciw mutantom!

Oto kontynuacja Orła Białego czyli kolejnej (nie)poważnej alternatywnej historii, i to nie tylko Polski. Z dużą ilością zieloności w tle kojarzącej się - nie wiadomo czemu - z emanującymi ciemnymi odcieniami zieleni ekologami. Ludzkość dokonała kolejnego kroku na kamienistej drodze postępu, przestaliśmy się starzeć i w większości dzięki ubocznym skutkom mutacji zamieniliśmy w zielone orki. Niektórzy, jeszcze niezmutowani trwają na posterunku i dzielnie walczą z zielonymi hordami. Są jednak i tacy, dla których długowieczność jest piękna sama w sobie, nawet w wersji jednokolorowej, bez smartfonu, mejli i całej tej wlewanej nam do gardeł technologicznej zupy.

Orzeł Biały 2 można uznać za 800 stron uzupełnienia do 700 stron pierwszego tomu.

Polacy jednak, jak wiemy, całkowicie dają dupy w czasach pokoju, jeśli natomiast chodzi o wojnę, nie mają sobie równych

Orzeł Biały 2

 

 ---------------------------------------

Ciemny las Cixin Liu

Wspomnienie o przeszłości Ziemi

Ciemny las to kontynuacja Problemu trzech ciał. Nie kolejnej tzw. powieści erotycznej z pieprzem, cynamonem czy chilli, a chińskiej fantastyki nagrodzonej Hugo. Wszechświat widzimy tu nie jako piękne bezkresy pełne życzliwych, wysoko rozwiniętych gatunków, życzliwych i naiwnych Obcych lecz las. Las pełen nieznanych drapieżników. Żeby przetrwać, trzeba pozostać niezauważonym – każda cywilizacja, która się ujawni, zginie. Ziemia reprezentowana przez samozwańczych radosnych wielbicieli nieznanego rozgłasza w Kosmosie swoje istnienie. Inni już wiedzą, gdzie nas szukać. I nadchodzą. Ratuj się kto może.

Warto sięgnąć po całą trylogię Wspomnienie o przeszłości Ziemi. To nowe idee i świeże spojrzenie z innej niż dominująca perspektywy. I choć pewne obserwacje są naiwne jak założenie, że kosmiczni czerwoni, zieloni, niebiescy czy inni bracia są nam przyjaźni, lektura i tak sprawia przyjemność. Intelektualną.

Ciemny las

 


Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Mag - kwietniowe zapowiedzi
Notatkę dodano:2017-04-17 18:32:18

Uczta wyobraźni systematycznie się rozrasta. Jak przystało na ucztę oraz wyobraźnię. Nie każde danie na uczcie musi każdemu smakować tak samo. De gustibus... Ważnejsze jest, żeby mieć wybór, znaleźć coś dla siebie. Uczta wyobraźni stara się nam go zapewnić.

Oceny innych mogą być przydatną wskazówką. Problem z nimi jest jednak taki, że oprócz samej oceny warto brać pod uwagę inne czynniki jak chociażby liczbę głosujących. Można założyć, że im więcej osób ocenia daną książkę tym większy jest rozrzut ocen. Nie zawsze zatem rzecz wyżej oceniona musi być lepszą. Przy mniejszej liczbie głosów mogą bowiem wypowiadać się głównie ci, którzy cenią danego autora, którym książka się spodobała, najwierniejsi z wiernych czytelnicy danego typu literatury.

 

Oto cztery zapowiedzi w ramach cyklu Uczta wyobraźni. Różni autorzy, różna tematyka.

1. Lavie Tidhar - Stulecie przemocy (Goodreads 3,78/5 - 622 głosów)

2. Ian McDonald - Luna: Wilcza pełnia (Goodreads 4,15/5 -  219 głosów)
Kontynuacja sagi o pięciu księżycowych Smokach.

3. Christopher Priest - Człowiek z sąsiedztwa (Goodreads 3,43/5 - 907 głosów)

4. Geoff Ryman - Tlen (Goodreads 3,62/5 -  1,969 głosów)

b3fdb8bd408b407df31c19a5dde9b426.jpeg

Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Głębia
Notatkę dodano:2017-04-01 18:59:02

Wypalona Galaktyka. Przyszłość otulona ciężarem złych doświadczeń i podskórnego niepokojącego smutku. Stare, dobrze znane zagrożenia i problemy zastąpione nowymi. Nowymi?! I ludzie i nie tylko oni - mimo wszystkich doświadczeń - wciąż tacy sami. Szukający, niecierpliwi, nienawidzący, knujący spiski, pragnący zemsty, władzy, rwący się do walki.

Oto świat Myrtona Grunwalda. I jego załogi. Załogi co najmniej dziwnej. A tuż obok Głębia. Bańka tajemniczego mikroświata pływająca w ogromnym morzu galaktyki.

Oto ciekawa space opera. Może "rozkręcająca się" powoli, ale za to z własnym klimatem, przemyślaną fabułą, ciekawym światem, zapadającymi w pamięć bohaterami.

 

Tom I SkokowiecTom II PowrótTom III Napór


Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Królewiec - rok 1917
Notatkę dodano:2017-03-26 16:01:36

Cykl Stalowe Szczury Michała Gołkowskiego to fantastyka oparta o alternatywną historię Wielkiej Wojny. Mniej tu w sumie samej fantastyki, więcej historii, fascynacji I Wojną Światową, militariami, życiem żołnierza w okopach, mechanizmami kierującymi ludźmi w czasie walki. Jeśli chodzi o realia wojny to jest ich sporo zwłaszcza w pierwszym tomie zatytułowanym Błoto (link). Dynamiczna akcja to również cecha Chwały (link) - drugiego tomu cyklu. Inaczej jest z Königsbergiem (link). To przejście z linii frontu i walk bezpośrednich do zakulisowych rozgrywek na zapleczu frontu. Rozgrywek głównie wywiadów,
 choć nie tylko.

Jeśli ktoś spodziewa się dynamicznej akcji, potyczek, krwi i potu to może się zdziwić, choć nie brakuje tu potu... kochanków, a i smugi krwi pojawiają się co pewien czas. Königsberg to powieść obyczajowa, historyczna z wątkiem szpiegowskim w tle. W zamierzeniu miała być chyba powieścią szpiegowską z wątkami obyczajowymi, ale wydaje się, że wyszło na opak. W porównaniu z Błotem poprawił się styl Michała Gołkowskiego. Pisze lepiej, ciekawiej. Czym innym jest jednak forma, a czym innym treść. Ta nie każdemu przypadnie do gustu.


Sprawy sercowe, rozgrywki damsko-męskie, sceny erotyczne, niespieszne wędrówki po balach, kawiarniach. Wojna trwa, ale ileś kilometrów dalej, a Königsberg i jego elity żyją skoncentrowani na urokach życia. Szpiedzy co prawda licznie snują się po mieście próbując wykradać tajemnice, w tym niemieckiej Wunderwaffe, ale czynią to jakby bez specjalnego zaangażowania. Powieść czyta się dobrze, choć ważniejsze niż akcja i potyczki bitewne są potyczki słowne oraz łóżkowe. Jest to jednak coś innego niż poprzednie tomy cyklu Stalowe Szczury.BłotoChwałaKonigsbergBrak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Stara Flota nadal lata
Notatkę dodano:2017-03-15 19:56:18

Czeka na nas Stara Flota. Trylogia ta - biorąc pod uwagę jego pierwszy tom Konstytucję - nie zaskakuje. Ma za to w sobie solidność warsztatu, kochane schematy, ciekawe postacie i dawkę wartkiej akcji. I ma całkiem miłe okładki. Konstytucja była miłą lekturą i liczę, że kolejne dwa tomy o jakże złożonych tytułach Wojownik oraz Wiktoria

tom drugi - Wojowniktom trzeci - Wiktoria


Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


W zaklętym kręgu nowości i zapowiedzi
Notatkę dodano:2017-02-11 16:15:55

Tym razem czeka nas Ewakuacja (link)! Nie ma jednak powodu, żeby się martwić. To wbrew pozorom dobra wiadomość. Nadciąga bowiem - jak wiosenne orzeźwienie - kontynuacja Poboru (link), udanego debiutu na naszym rynku wydawniczym mało znanego pisarza Marko Kloosa. Powracamy do świata wojny, tym razem prowadzonej na dwa fronty. Wojny między ludźmi i wojny z Obcymi. Zarazem do świata zmęczonego bezustanną walką nietuzinkowego bohatera - Andrew Graysona. Nie będzie mu dane - na nasze szczęście - spocząć... ani na laurach ani na marach.

f94d4586c5b3d3a129f9787aba6bbe83.jpeg

Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Hel 3 nadpływa
Notatkę dodano:2017-02-03 20:52:00

Jarosław Grzędowicz kazał nam trochę czekać na kolejną powieść. Wygląda na to, że cierpliwość się opłaciła. Taką przynajmniej żywię nadzieję, po zapowiedziach książki Hel 3.

Tym razem autor niezapomnianego Pana Lodowego Ogrodu zabiera nas w nie tak odległą przyszłość. W świat, którego podwaliny zadają się powstawać na naszych oczach. Świat potężnych koncernów i nowoczesnych demokratycznych rządów współpracujących ze sobą w celu sprawnego "zarządzania" milionami bezrefleksyjnych konsumentów - wyznawców zasady "Piwa i igrzysk". Ciekawe dokąd tym razem zaprowadzi nas autor jednego z najciekawszych polskich cykli fantastycznych?

c84bcd1b2c13c7118d25fdacfdc32bcf.jpeg

Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Przejdźmy przez Bramy Światłości
Notatkę dodano:2017-01-31 21:54:26

Maja Lidia Kossakowska należy do grona najciekawszych polskich twórców lżejszej fantastyki. Lubi eksperymentować ze stylem i gatunkami. Lubi zaskakiwać lecz jednocześnie bardzo stara się nie sprawiać zawodu czytelnikom. Nie tak dawno sprawiła im miłą niespodziankę powieściami z cyklu Takeshi. Teraz ponownie zagląda do świata aniołów, demonów. Prowadzi nas do Jasności i Głębi, do Krain Poza Czasem.

Bardzo dobrym pomysłem, wartym upowszechnienia jest udostępnienie darmowego e-booka zawierającego fragment powieści Bramy Światłości (formaty MOBI, EPUB i PDF). Czytając kilka rozdziałów można sprawdzić czy podoba się nam fabuła i styl pisarki. Jednych być może zachęci, drugich nie, ale dla czytelnika to rzecz przydatna. Dobra promocja.

44b19c01baa2d433bbd74e366a39e036.jpeg

Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Mercedes Thompson - reedycja
Notatkę dodano:2017-01-26 18:45:03

Wznowienie jednej z najbardziej popularnych serii Urban Fantasy czyli cyklu o pewnej mechanik Mercedes Thompson. Siedem starych książek i jedna nowa na rozpoczęty właśnie 2017 rok. Dla wielbicielek prozy Patricii Briggs powód do radości - zwłaszcza biorąc pod uwagę ów nowy dotąd niepublikowany tom.

168317723dfa4d18bba22a76aa528a2b.jpeg

Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Licznik

Odsłon: 421109
Osób: 407798

For(ever) young

Czarne serce (Elisa Puricelli Guerra)

Nieśmiertelny (Elisa Puricelli Guerra)

Pięć Królestw. Łupieżcy niebios (Brandon Mull)

Fantastyczny świat Tomka Łebskiego i jego (zazwyczaj) łebskie pomysły (Liz Pichon)

Tomek Łebski. I wszystko gra (mniej więcej) (Liz Pichon)

Tomek Łebski. Fantastyczne wymówki (i inne pomysły) (Liz Pichon)

Fantastyczny świat Tomka Łebskiego (Liz Pichon)

Fabryka strachu (Lucy Jones)

Itch (Simon Mayo)

Itch. Reakcja łańcuchowa (Simon Mayo)

Koalicja szpiegów 2. Baza G8 (Agnieszka Stelmaszyk)

Koalicja szpiegów. Luminariusz (Agnieszka Stelmaszyk)

Kronii Archeo. Przepowiednia Synów Słońca (Agnieszka Stelmaszyk)

Kroniki Archeo. Zaginiony klucz do Asgardu (Agnieszka Stelmaszyk)

Klątwa złotego smoka (Agnieszka Stelmaszyk)

Skarb Atlantów (Agnieszka Stelmaszyk)

Zagadka Diamentowej Doliny (Agnieszka Stelmaszyk)

Legenda. Rebeliant (Marie Lu)

Legenda. Wybraniec (Marie Lu)

Legenda. Patriota (Marie Lu)

Time Riders 5 - Wrota Rzymu (Alex Scarrow)

Time Riders 4 - Wieczna wojna (Alex Scarrow)

Time Riders 3 - Kod Apokalipsy (Alex Scarrow)

Time Riders 2 - Czas drapieżników (Alex Scarrow)

Time Riders - Jeźdźcy w czasie (Alex Scarrow)

Królestwa Nashiry. Marzenie Talithy (Licia Troisi)

Królestwa Nashiry. Miecze buntowników (Licia Troisi)

Edda. Kroniki awatarów 3 (Conor Kostick)

Saga. Kroniki awatarów 2 (Conor Kostick)

Epic. Kroniki awatarów 1 (Conor Kostick)

Krabat (Otfried Preussler)

Ognisty Wiatr. Pieśniarz Wiatru (William Nicholson)

Ognisty Wiatr. Niewolni (William Nicholson)

Ognisty Wiatr. Pieśń Ognia (William Nicholson)

FBI i dziewięć kocich żywotów (Sophie de Mullenheim)

Książka o Hani (Wanda Ottenbreit)

Ania i Śprot. Egzamin w Mieście Bram (Grzegorz Poraj)

Pociągi jadą do taty (Edith Nesbit)

Oczekiwania...

Rafał A. Ziemkiewicz Pycha i upadek - upadek władzy – oto temat tej książki

Michał Gołkowski Stalowe Szczury 2. Chwała - alternatywna Wielka Wojna

Brian McClellan Krwawa kampania - obietnica krwi została spełniona

Peter V. Brett Tron z czaszek ks. II - kościsty powrót Petera V. Bretta

Neil Gaiman Rzeczy ulotne wyd. 2 - nowy zbiór opowiadań

John Brunner Na fali szoku - uratować stojący na skraju katastrofy świat

Dan Simmons Hyperion - siedmioro pielgrzymów, siedem próśb, jedno zachowane życie

Amy Tintera Restart - fan, fan, fan... fantasy

Brandon Sanderson Bohater wieków - czy zabicie Ostatniego Imperatora, by obalić Ostatnie Imperium, było właściwym krokiem?

Jim Butcher Śmiertelne maski - Harry Dresden, jedyny profesjonalny mag detektyw w Chicago

Jim Butcher Krwawe rytuały - Harry Dresden na tropie

Elżbieta Cherezińka Turniej Cieni - W śniegach Syberii, na gorących piaskach afgańskich pustyń i wybrzeżach Morza Czarnego trwa Wielka Gra. Bohaterowie rzucają cienie, ktoś jednak pociąga za sznurki marionetek.

Adrian Bednarek Proces diabła - mroczny świat ludzi, którzy lubią zabijać

Glenn Beck, Harriet Parke Agenda 21 - taka może być Ameryka

David John, Hyeonseo Lee Dziewczyna o siedmiu imionach - uciekła z Korei Północnej

Stanisław Srokowski Nienawiść - ofiary nienawiści w zbiorze wstrząsających opowiadań

Dennis Lehane Miniony świat - kontynuacja Nocnego życia

Jim Al-Khalili Kwanty. Przewodnik dla zdezorientowanych - co mechanika kwantowa mówi nam o naturze rzeczywistości

Ciekawe nowości

Jacek Komuda Ostatni Honorowy - zawodnik najlepszego polskiego klubu wojskowego kontra najlepiej opłacani zabójcy Europy

Andrzej Pilipiuk Oko Jelenia. Sowie Zwierciadło - uniwersum „Oka Jelenia” powraca

Michał Gołkowski Sztywny - bohater nie bohater, zwykły żul i łajdak bez skrupułów, a przy okazji Stalker

Brian McClellan Obietnica krwi t. 1 - strzelby, miecze i zapomniana magia, która odżywa.

Peter V. Brett Tron z czaszek ks. I - Peter V. Brett powraca, a jaki będzie ten powrót... kościsty?!

Neil Gaiman Drażliwe tematy - nowy zbiór opowiadań

Susanna Clarke Damy z Grace Adieu - tom opowiadań fantasy

William Gibson Trylogia ciągu: Neuromancer, Graf Zero, Mona Liza Turbo - kultowa trylogia Gibsona

John Brunner Wszyscy na Zanzibarze - wizja przyszłości pełna ości

Sheri Tepper Trawa - śmiercionośna zaraza rozprzestrzenia się pośród gwiazd

Robert J. Sawyer WWW 3.Wolność - Trzeci tom WWW.TRYLOGIA

Antologia Złoty wiek SF t.3 - Trzeci tom antologii klasycznych opowiadań SF, w wyborze Wojtka Sedeńki

Jewgienij Wodołazkin Laur - swoista podróż w głąb rosyjskiej duszy

George R.R. Martin Uczta dla wron: Cienie śmierci - PIEŚŃ LODU I OGNIA tom 4, część 1

George R.R. Martin Uczta dla wron: Sieć spisków - PIEŚŃ LODU I OGNIA tom 4, część 2

Robert Musil Niepokoje wychowanka Törlessa - wnikliwe studium relacji międzyludzkich

John Fowles Mag - jednym słowem: klasyka

Jerzy Besala Alkoholowe dzieje Polski - wpływ alkoholu na życie społeczne i kulturowe

Krzysztof Masłoń Od glorii do infamii - o polskich pisarzach i twórcach

Christian Eisert Tydzień w Korei Północnej. 1500 kilometrów po najdziwniejszym kraju świata - komunistyczny ideał czyli autostrady bez samochodów, urzekające kompozycje z kwiatów i rakiet, pokój hotelowy bez prądu

Daniel Meyerson W Dolinie Królów. Howard Carter i odkrycie grobowca Tutanchamona - opowieść o obsesji, zachłanności, sławie i utraconej fortunie, a przede wszystkim o okrywaniu tajemnic starożytnego Egiptu

Edward Frenkel Miłość i matematyka. Istota ukrytej rzeczywistości - równoległy wszechświat matematyki, intrygująco spleciony z naszą rzeczywistością

Artur Górski Masa o porachunkach polskiej mafii. Jarosław Sokołowski - jak wyglądała brutalna machina gangsterskiej sprawiedliwości

Kip Thorne INTERSTELLAR i nauka - wprowadzenie do zagadnień naukowych leżących u podstaw filmu Christophera Nolana „Interstellar”

Max Tegmark Nasz matematyczny Wszechświat. W poszukiwaniu prawdziwej natury rzeczywistości - hipoteza matematycznego Wszechświata

Jack El-Hai Göring i psychiatra. Tragiczny pojedynek umysłów - naziści nie byli potworami czyli zło może pojawić się zawsze i wszędzie

Pedro G. Ferreira Teoria doskonała. Stulecie geniuszy i bitwa o ogólną teorię względności - opowieść o przełomowych ideach i niezwykłych postaciach

Jim Baggott Pożegnanie z rzeczywistością. Jak współczesna fizyka odchodzi od poszukiwania naukowej prawdy - co współczesna fizyka mówi nam o rzeczywistości, a co jest tylko wytworem wyobraźni fizyków?

Jeffery Deaver Kolekcjoner Skór - Rhyme musi wytropić kolejnego mordercę

Lee Smolin Czas odrodzony. Od kryzysu w fizyce do przyszłości Wszechświata - czym jest czas?

Gregory Clark Pożegnanie z jałmużną - dlaczego uprzemysłowienie nie zapewniło zamożności całemu światu, lecz pogłębiło biedę niektórych regionów

Witold Michałowski Ossendowski. Podróż przez życie - o człowieku, który nie bał się żyć

Katarzyna Rygiel Wielki chłód - znaleźć granicę oddzielającą fabułę od prawdziwego życia

Raymond Benson Dying Light. Aleja Koszmarów - świat w obliczu wielkiej pandemii...

Modris Eksteins Taniec w słońcu - barwna biografia epoki rozpoczynającej się świtem I wojny światowej

Marcin Wolski Dzień zapłaty - mechanizmy wielkiej polityki

Jürgen Roth Cichy Pucz - analiza mechanizmów stopniowego odbierania władzy państwom narodowym w Europie

Adam Przechrzta Demony czasu pokoju - Razumowski czasów pokoju

Wiktor Noczkin Wektor zagrożenia - ziemia powstała przeciwko człowiekowi, aby go zniszczyć

Patricia Briggs Piętno Rzeki - Zło mieszka w dorzeczu rzeki Kolumbia

Rafał A. Ziemkiewicz Życie Seksualne Lemingów - publicystyka ostra jak żyletka Polsilver

Michał Gołkowski Stalowe Szczury: Błoto - błoto, krew, śmierć i oni, słudzy wojny

Andrzej Ziemiański Pomnik Cesarzowej Achai t.4 - udana kontynuacja poszukiwań Pomnika

Andriej Lewicki Łowca z Lasu - krwiożercza Matka Natura czeka na... dzielnych ekologów

Neil Gaiman Księga cmentarna wyd.2 - mały Nik musi uczyć się życia od umarłych

Neal Stephenson Żywe srebro - cykl barokowy wymykający się wszelkim klasyfikacjom

Paul J. McAuley Ogrody słońca - konsekwencji wojny nie uniknie nikt, a zwłaszcza zwycięzcy

N.Stephenson, G.Bear, M.Teppo Mongoliada t.1 - tajemna historia trzynastowiecznej Europy

Ben Aaronovitch Księżyc nad Soho - czasem pracujesz dla sprawiedliwości, a niekiedy, może raz w całej karierze, chodzi głównie o zemstę

Neal Stephenson Zamęt - rugi brawurowy tom Cyklu Barokowego, kontynuacja bestsellerowego Żywego srebra

E. E. Doc Smith Lensman 1: Trójplanetarni - pierwszy tom jednej z najsłynniejszych space oper w dziejach SF

Antologia Złoty wiek SF t.4 - czwarty tom antologii klasycznych opowiadań SF w wyborze Wojtka Sedeńki

Antologia Klasyka rosyjskiej SF t.2 - drugi tom klasycznej rosyjskiej SF w wyborze Pawła Laudańskiego

Antologia Złoty wiek SF t.3 - Trzeci tom antologii klasycznych opowiadań SF, w wyborze Wojtka Sedeńki

Slawomir Cenckiewicz, Adam Chmielecki Tajne pieniądze - biznesowe kulisy naszej transformacji ustrojowej

China Mieville Ambasadoria - niezwykła opowieść o kontakcie i wojnie z obcymi

Brian Johnson SEKRETY DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ. Wojna mózgów - nauka w służbie wojny

Piotr Gociek Czarne Bataliony - mieszanka historii, współczesności oraz fantastyki

Tomasz Kołodziejczak Biała Reduta cz.I - cztery różne światy, odmienne społeczności – jedna wojna

Ilona Andrews Księżyc nad Rubieżą - druga część cyklu Na krawędzi

Mike Shepherd Dezerterka - niepokorna marines powraca

Tomasz Kołodziejczak Czarny Horyzont - mocna dawka fantasy, science fiction i historii Polski w doskonałej powieści

Michał Gołkowski Droga donikąd - Zanim nastał Ołowiany świt

Andrzej Pilipiuk Zaginiona - trzy niezwykłe kobiety, jedno pragnienie

Rafał A. Ziemkiewicz Jakie piękne samobójstwo - obalanie mitów

Helene Wecker Golem i Dżin cz.2 - golem, dżin i ulice (dawnego) Nowego Jorku

Janet Evanovich Stephanie Plum - Najlepsza Jedenastka - nieustający ciąg dalszy

Andrzej Pilipiuk, Katarzyna Pilipiuk, Zbigniew Larwa Krasnoludy - nieznana historia krasnoludów

Michał Gołkowski Drugi Brzeg - kontynuacja przebojowego Ołowianego Świtu

Maja Lidia Kossakowska Takeshi. Cień Śmierci - nie ma ucieczki przed przeznaczeniem, trzeba przeczytać

Maja Lidia Kossakowska Ruda Sfora - opowieść o jasnej i mrocznej stronie woli tworzenia

Robin LaFevers Mroczny triumf - tym razem nie będzie litości

Jim Baggott Higgs. Odkrycie boskiej cząstki - o tym, że warto było wydać miliardy na budowę Wielkiego Zderzacza Hadronów

Brian Clegg Jak zbudować wehikuł czasu. Nauka a podróże w przeszłość i w przyszłość - podróże w czasie dla bystrzaków

Jeffery Deaver Październikowa lista - ciężka próba dla umysłów i nerwów czytelników

Peter Longerich Himmler. Buchalter śmierci - biografia jednej z najbardziej przerażających, a jednocześnie najbardziej tajemniczych postaci hitlerowskiego imperium

Brian Cox , Jeff Forshaw Kwantowy Wszechświat. Dlaczego zdarza się wszystko, co może się zdarzyć - o tym, że zdaniem niektórych nie otaczają nas żadne nieprzeniknione tajemnice, a teoria kwantowa jest prosta

Lawrence M. Krauss Wszechświat z niczego. Dlaczego istnieje raczej coś niż nic - podobno niestabilna nicość jest inspirująca

John Gribbin Skąd się wziął kot Schrödingera. Geniusz z Wiednia i kwantowa rewolucja - o rewolucji w dwudziestowiecznej fizyce

Brandon Sanderson Droga królów - skrytobójca, oszust, arcyksiążę - kto jest w stanie doprowadzić świat do zagłady?

Alastair Reynolds Północ Galaktyki - osiem dłuższych opowiadań autora

Dan Simmons Trupia otucha - próba ożywienia wampirzej legendy

Paul J. McAuley Cicha wojna - dwie odnogi ludzkości zmierzają ku wojnie...

Ben Aaronovitch Rzeki Londynu - Peter Grant - detektyw i uczeń, kandydat na czarodzieja

Michael Cobley Osierocone światy - nadchodzi nowa wojna

K.J. Parker Młot - nadciąga krwawa i brutalna wojna

Cindy Woodsmall Gdy budzi się dusza - trzeci tom sagi Cindy Woodsmall poświęconej Amiszom

Krzysztof Biel SJ, Stanisław Biel SJ Mężczyźni - między siłą a słabością - zbiór medytacji biblijnych opartych na historiach życia mężczyzn ze Starego Testamentu

Irene Adler Sherlock, Lupin i Ja. Trio Czarnej Damy - co by się stało, gdyby Sherlock Holmes i Arsen Lupin byli najlepszymi przyjaciółmi w czasach młodości

Licia Troisi Królestwa Nashiry. Miecze buntowników - kontynuacja przygód Talithy, córki hrabiego Królestwa Lata, i losów Nashiry – mitycznego świata, któremu grozi zagłada

Alex Scarrow Time Riders. Kod Apokalipsy - cofamy się do średniowiecznej Anglii i poznajemy Robin Hooda

Liz Pichon I wszystko gra (mniej więcej) - trzecia część zabawnych perypetii szkolnych jedenastoletniego Tomka Łebskiego

Matematyczne śledztwo Jaskinia tropów - matematyczna tajemnica pełna ARYTMETYKI

Matematyczne śledztwo Zamek zagadek - matematyczna tajemnica pełna BRYŁ, FIGUR i MIAR

Matematyczne śledztwo Planeta sekretów - matematyczna tajemnica pełna DANYCH

Matematyczne śledztwo Muzeum tajemnic - matematyczna tajemnica pełna LICZB

Jim Butcher Rycerz lata - magiczny prywatny detektyw w akcji

Albert J. Bernstein Emocjonalne wampiry - wampiry są wśród nas

Lee Goldberg Detektyw Monk w rozterce - kontynuacja wydarzeń z tomu "Detektyw Monk na patrolu"

Tullio Avoledo Korzenie Niebios - książka z serii Uniwersum Metro 2033

Gavin Smith CRYSIS: Eskalacja - walka o wolność w upadłym świecie postkapitalistycznego feudalizmu

Blog granice.pl. Ta strona jest nieoderwalna częścią serwisu www.granice.pl właściciela firmy W&w. 2008-2017