Drzewo życia

Ocena: 3 (1 głosów)

III wiek. Brytania. Rubieże Cesarstwa Rzymskiego. Intrygi. Spiski. Zdrady. Wojny. Morze krwi. Córka króla okupowanego kraju. Zamężna z rzymskim dowódcą wojskowym. W sercu walki o ogromną władzę. Doświadcza niesprawiedliwości. Widzi prześladowanie niewinnych. Nie poddaje się. Triumfuje. Porzucając wszystko... zyskuje wszystko i zmienia oblicze świata. To cesarzowa Flavia Iulia Helena Augusta... święta.

Informacje dodatkowe o Drzewo życia:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz
Data wydania: 2013-07-25
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-257-0510-7
Liczba stron: 500

więcej

Kup książkę Drzewo życia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Drzewo życia - opinie o książce

Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2016-06-20, Ocena: 3, Przeczytałam, z_52 książki - 2016,
Trzeci wiek naszej ery nie jest wyjątkowym czasem, a Brytania nie wyróżnia się niczym szczególnym w Imperium Rzymskim. Jak wszędzie i tu kłębią się namiętności, zawiązują intrygi, toczą spiski i wojny. I tu żyją ludzie gotowi przelać krew za władzę i korzyści materialne - nic nowego na przestrzeni dziejów. Księżniczka Elen, córka lokalnego władcy, poślubia rzymskiego dowódcę - w przeczuciu jego wielkości buduje wspólną przyszłość, dla Konstancjusza, siebie i syna, który przewyższy ojca i zmieni bieg historii, wyprowadzając chrześcijaństwo z ukrycia i umożliwiając mu zapanowanie nad znanym światem. Początkowo całkiem dobra powieść historyczna dla młodszych czytelników zmienia się na niekorzyść, przeistaczając się w powierzchowną, ledwie dotykającą problemów epoki opowiastkę o życiu Konstantyna Wielkiego i jego matki. Niestety skupienie się od pewnego momentu na sprawie religii, podanej w formie naiwnego mistycyzmu, nie wyszło powieści na dobre, spłycając istotne aspekty historyczne do triumfalnego pochodu wiary i rozrastania się sekty w religię przy pomocy wizji i mniemanych cudów. Zabrakło szerszego tła społecznego, zabrakło opisu mechanizmów władzy, zdecydowanie za mało zostało emocji. Szkoda, bo zapowiadało się lepiej. Powieść nadaje się dla mniej wyrobionego czytelnika. (Ocena: 3,5/6)
Link do opinii
Inne książki autora
Posłaniec króla
Louis de Wohl0
Okładka ksiązki - Posłaniec króla

Połowa I wieku. Cesarstwo Rzymskie. U władzy Tyberiusz, Kaligula, Klaudiusz i Neron. Niski, delikatny, drobny i blady. Bezgranicznie pewny siebie, wyniosły...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Olga
Ewa Hansen ;
Olga
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
Zranione serca
Urszula Gajdowska
Zranione serca
Znajdziesz mnie wśród chmur
Ilona Ciepał-Jaranowska
Znajdziesz mnie wśród chmur
Pies na medal
Barbara Gawryluk
Pies na medal
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy