Ekspostkatolik

Wydawnictwo: Iskry
Data wydania: 2013-05-15
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-244-0295-3
Liczba stron: 528
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 5 (1 głosów)

Wspomnienia rockowej młodości i artystycznego podziemia z czasów PRL, refleksje dotyczące przeczytanych książek, obejrzanych filmów i spektakli, rozważania o wierze i... wątpieniu. Ksiądz Andrzej Luter kieruje się zasadą, że najważniejszy jest człowiek, a dopiero w dalszej kolejności jego poglądy, doświadczenia czy wygląd. Bez natrętnej „duszpasteryzacji”, z szacunkiem i ciekawością stara się zrozumieć bliźniego – niezależnie od tego, czy jest nim światowej sławy reżyser, młodo zmarły poeta-buntownik czy też „zwykły” parafianin.

Kup książkę Ekspostkatolik

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2014-01-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Rozmowa z księdzem musi być nudna... - jakże często właśnie tak myślimy, kierowani przekonaniem, że o czym można porozmawiać z osobą duchowną, jeśli nie jedynie o religii. Religii, której twarde ramy i granice nie pozwalają na "otwartą" konwersację, taką na zwykłym, codziennym poziomie, nie przepełnioną naukami i moralizatorskimi dygresjami, których jedynym celem jest wskazanie nam, zwłaszcza młodym ludziom, właściwej drogi życia. Takie przekonanie sprawia, że tak naprawdę oddalamy się od księży, kierując bardziej ku samemu Bogu oraz wierze. Temu utartemu stereotypowi przeczy lektura niezwykle interesującej książki księdza Jacka Lutra, której tytuł brzmi Ekspostkatolik.   Ks. Andrzej Luter przedstawia w niej swoje przemyślenia na temat wiary, Kościoła i jego kondycji, współczesnej Polski i współczesnych katolików, polityki, kultury, własnego życia. Nie jest to jednak nudne, moralizatorskie i pouczające kazanie, lecz bardzo nowoczesne, naturalne i przystępne słowo-rozmowa, jakich dziesiątki przeprowadzamy każdego dnia. To rozmowa z czytelnikiem, w której poruszane są trudne tematy w prosty i nowoczesny sposób, na przykład w oparciu o ulubione i kontrowersyjne filmy, muzykę, wydarzenia polityczne ostatniego czasu. Możemy przeczytać o takich filmach jak "Pasja" Mela Gibsona, "Matka Joanna od Aniołów" Kawalerowicza, "Katyń" Andrzeja Wajdy czy "Bękarty wojny" Quentina ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Ekspostkatolik

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2014-01-25, Chcę przeczytać,
Rozmowa z księdzem pewnie może być nudna, natomiast ks. Andrzej Luter to legenda :) Także jako wykładowca i osoba, komentująca rzeczywistość. To na pewno ciekawa ksiązka.
Link do opinii
Reklamy