Enigma

Data wydania: 2010-02-01
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-247-1846-7
Dodał/a książkę: just_monca

"Enigma" to opis niezwykłych dokonań Polaków - Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego - oraz Alana Turinga i jego zespołu ekscentrycznych brytyjskich kryptografów. To tajne operacje, przechwytywanie na pełnym morzu okrętów nieprzyjaciela ich książek szyfrów. To także historia szpiegostwa i zdrady.

Kup książkę Enigma

Opinie o książce - Enigma

Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-02-15, Ocena: 5, Przeczytałam,
Historia nie jednego człowieka, a grupy charyzmatycznych, odważnych i ekscentrycznych osób mający swój wkład w złamanie Enigmy, która pozostała otwartą księgą przez znaczną część II wojny światowej. Dzięki temu czynowi (dokonanemu najpierw przez Polaków, a później przez Brytyjczyków) alianci zakończyli wojnę dwa lata wcześniej niż byłoby to możliwe bez tego heroicznego zadania. Książka ciekawa, ale dla mnie osobiście nie do przebrnięcia były całe zagmatwane opisy funkcjonowania maszyny szyfrującej
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, 52 książki 2013,
Fascynująca historia o złamaniu kodu enigmy oparta na faktach. Książka wciąga od pierwszych stron i tak do samego końca. Jedyny mały minus to przypisy umieszczone na końcu książki ale to już zależy jak kto lubi.
Książki pisane na faktach zawsze mnie intrygują. Może warto zobaczyć również tę?