Jak radzić sobie z życiowymi wyzwaniami

Życie nieustannie stawia przed człowiekiem rozmaite wyzwania: od utraty pracy, poprzez zerwanie związku czy chorobę, po dezaprobatę innych osób. Któż z nas nie ma na swoim koncie przegranych, z którymi musi się pogodzić, wątpliwości, z którymi musi żyć, porażek, które musi zaakceptować? Któż z nas nie spotyka ludzi, którzy go krytykują lub wprost odrzucają? Łatwo jest wtedy wpaść w błędne koło irracjonalnych myśli o sobie samym, a co za tym idzie w pułapkę niewłaściwych działań. Dr W. Dryden od lat wykorzystuje metody terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), dzięki którym w prosty sposób można się nauczyć pokonywać wszelkie przeciwności losu, a przede wszystkim zdrowo na nie reagować konstruktywnymi zachowaniami. Jego poradnik z pewnością pomoże nam stawić czoła trudnym problemom.

Dr Windy Dryden, ur. w 1950 r. Od ponad 30 lat pracuje jako psychoterapeuta oraz psycholog. Jako autor i redaktor ma na swym koncie ponad 170 książek, m.in. Jak zaakceptować siebie (Kielce 2005). Wykłada na Wydziale Psychoterapii na Uniwersytecie Goldsmitha w Londynie.

Dla kogo jest ta książka?
- adresowana do szerokiego kręgu odbiorców, zwłaszcza do osób, które zmagają się z życiowymi trudnościami, a szczególnie do specjalistów prowadzących CBT.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę:
- w prosty sposób podaje zasady terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), która jest skutecznym instrumentem w tworzeniu racjonalnych przekonań, niezbędnych do wychodzenia z różnych kryzysów
- na konkretnych przykładach uczy, jak radzić sobie z indywidualnymi ograniczeniami, porażkami w pracy i związkach, niepewnością, stratą czy niesprawiedliwością, by wieść zdrowe i spełnione życie.

Informacje dodatkowe o Jak radzić sobie z życiowymi wyzwaniami:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2013-01-29
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7660-449-7
Tytuł oryginału: Coping with Life's Challenges Moving on from adversity
Tłumaczenie: Michał Filipczuk

Kup książkę Jak radzić sobie z życiowymi wyzwaniami

Jak radzić sobie z życiowymi wyzwaniami - opinie o książce

Ja również dostałam daną książkę od 'granice.pl' lecz niestety nie mogę się w pełni zgodzić z moją przedmówczynią. Jak dla mnie ta książka nie jest zbyt dobra... Być może dlatego, że przed tą pozycją sięgnęłam również po książkę psychologiczną lecz o wiele lepszą. Lecz gdy spojrzę na to z innej strony (chodzi mi tutaj o metodę poznawczo-behawioralną, na której są oparte wszystkie metody terapii) to mogę uznać, że książka ta nie jest taka zła - na mnie metoda ta najzwyczajniej w świecie nie działa a wręcz potrafi mnie jeszcze dobić... Lecz jak wiadomo, jeżeli chodzi o psychologię, to do każdego musimy podejść indywidualnie aby jakakolwiek terapia/porada/leczenie miało sens i odniosło pożądane skutki. Więc gdy komuś metoda ta przypadnie do gustu i można by ją zastosować, z pewnością takiej osobie książka ta się spodoba. Dla mnie w terapii CBT występuje zbyt 'sztywne' realne spojrzenie na świat, w którym brak miejsca na optymizm. A jeżeli chodzi o ogół książki, to mogłaby być o połowę krótsza - zbyt często powtarzają się (przypominają nam) o tych samych zasadach, toku myślenia, regułach itd., itp.
Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2013-05-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Tą pozycję dostałam od granic.pl, które trafiły w dziesiątkę. Książkę otrzymałam w trudnym momencie mojego życia- dosłownie wszystko zwaliło mi się na głowę. Myślałam o tym, aby poszukać jakiegoś poradnika psychologicznego i otrzymałam właśnie ,,Jak radzić sobie z życiowymi wyzwaniami" autorstwa Windy Dryden. Książka jest dla mnie po prostu fenomenalna. Pozwoliła mi poradzić sobie z niektórymi sprawami, dzięki niej zajrzałam w głąb siebie i zrozumiałam wiele rzeczy. Podzielona jest na poszczególne rozdziały dotyczące poszczególnych problemów natury duchowej. Polecam tą książkę wszystkim, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji i nie są w stanie poradzić sobie ze swoimi emocjami. Dla mnie jest to swoistego rodzaju ,, osobista biblia" . Naniosłam w niej swoje notatki, spostrzeżenia, myśli. Mogę śmiało stwierdzić że jest to jedna z najcenniejszych pozycji w mojej biblioteczce liczącej ponad 200 tytułów.
Counselling in a Nutshell
Windy Dryden0
Okładka ksiązki - Counselling in a Nutshell

What is counselling and how does it work? "Counselling in a Nutshell" provides the answers to these questions and more, as part of an step-by-step...

10 kroków do pogodnego życia
Windy Dryden0
Okładka ksiązki - 10 kroków do pogodnego życia

Korzystając z praktycznych i rzeczowych rad dr Windy Drydena zbudujesz pewność siebie i uzyskasz optymistyczne nastawienie do życia. Dzięki jego technikom...