Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Data wydania: 2007
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-7526-617-7
Dodał/a książkę: Autor X

Zmieniający się stosunek prawodawców do form reakcji procesowej na popełniane przestępstwa jest odpowiednim tłem do ukazania nowych warunków funkcjonowania współczesnego postępowania karnego oraz przedstawienia aktualnych trendów przyjmowanych w rozwiązaniach karnoprocesowych. Podstawą rozważań są wybrane instytucje procesowe, które najwyraźniej charakteryzują współczesny powszechny proces karny oraz wytyczaj. kierunek jego rozwoju. Opis obejmuje instytucje, które wpływają na zmianę klasycznej struktury procesu karnego oraz tradycyjnych relacji między jego uczestnikami. Punktem odniesienia w tym opisie są rozważania uwzględniające perspektywę historyczną, stanowiącą jedną z przyjętych metod badawczych. Założeniem pracy jest przedstawienie rozwiązań i trendów rozwoju postępowania karnego w państwach reprezentujących główne współczesne systemy prawne.

Kup książkę Oportunizm i legalizm ścigania przestępstw w świetle współczesnych przeobrażeń procesu karnego

Opinie o książce - Oportunizm i legalizm ścigania przestępstw w świetle współczesnych przeobrażeń procesu karnego