Okładka książki - Papieże i seks

Papieże i seks

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2014-04-17
Kategoria: Inne
ISBN: 9788311131309
Liczba stron: 200
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Papieże i seks to wynik wieloletnich badań nad historią Kościoła katolickiego, dzieło oparte na historycznych dokumentach, podbudowane bibliografią obejmującą dziesiątki auto-rów, historyków i znawców tematu, poświęcone nauce - i praktyce - Kościoła w odniesieniu do seksu, małżeństwa i celibatu. Nie jest to bowiem obrazoburczy poczet zdeprawowanych papieży, lecz raczej bezpruderyjny obraz przywódców Kościoła w zmieniających się czasach i obyczajach.

Eric Frattini kreśli chronologiczny poczet papieży, począwszy od św. Piotra po Bene-dykta XVI, zwracając uwagę na ich stosunek do seksu. Spór o to, czy kapłani powinni się żenić, trwał - i nadal trwa - od wieków. Papież, najwyższy autorytet moralny, wyznaczał to, co jest dozwolone, a co nie. Niektórzy papieże, sami posiadający konkubiny, nakazywali celibat kleru, którego złamanie było surowo karane.

Frattini poświęca również wiele uwagi obecnej nauce Kościoła, uważając, że dogmaty nakazujące celibat i zakazujące kontrolę urodzeń są przyczyną wielu nadużyć i problemów, przed jakimi staje dzisiejszy Kościół katolicki.

Kup książkę Papieże i seks

Opinie o książce - Papieże i seks

Inne książki autora
Wodny labirynt
Eric Frattini0
Okładka ksiązki - Wodny labirynt

Młoda archeolog Afdera Brooks otrzymuje od swojej umierającej babki - bogatej i ekscentrycznej kolekcjonerki dzieł sztuki - stary manuskrypt. Chcąc wyjaśnić...

Szpiedzy Papieża
Eric Frattini 0
Okładka ksiązki - Szpiedzy Papieża

W ciągu ostatnich pięciu wieków watykańscy agenci wywiadu, zwanego na początku Święte Przymierze, a obecnie La Entiťa,bronili interesów gospodarczych,...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy