Pod Huncwotem

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2008
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7414-388-2
Liczba stron: 338
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Mieszkańcy małego, cichego Long Piddleton w hrabstwie Northamptonshire w środkowej Anglii zawsze obawiali się przybyszów. Pewnego razu ich spokój został poważnie zakłócony, a miasteczko pogrążyło się w paraliżującym strachu. Dwa miejscowe puby stały się bowiem sceną okrutnych morderstw. Przed wejściem do Pod Jackiem i Młotem ktoś powiesił mężczyznę, a Pod Huncwotem znaleziono trupa z głową wciśniętą do beczki piwa. Kim jest zabójca? Jak bardzo jest szalony i skąd przybył? Władze miasteczka zatrudniają do rozwikłania tej dziwnej zagadki Richarda Jury ego, przystojnego i melancholijnego policjanta ze Scotland Yardu, który właśnie otrzymał długo oczekiwany awans na stopień nadkomisarza. Czy dociekliwość i skrupulatność Jury ego i jego oryginalnego współpracownika, Melrose a Planta, wystarczą, aby wykryć mordercę i przywrócić spokój w Long Piddleton? Pod Huncwotem to debiut literacki Marthy Grimes, która dziś jest już autorką kilkudziesięciu książek, a zarazem pierwsza powieść z cyklu o detektywie Jurym. Tworząc swojego bohatera, Grimes bez wątpienia pamiętała o takich klasycznych postaciach literatury kryminalnej, jak lord Peter Wimsey Dorothy Sayers czy Herkules Poirot Agathy Christie.

Kup książkę Pod Huncwotem

Opinie o książce - Pod Huncwotem

Avatar użytkownika - whisky
whisky
Przeczytane:2014-09-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Dobry, tradycyjny, angielski kryminał. Mała mieścina, szereg zbrodni, ograniczona pula podejrzanych i zero polityki. Dla mojego umysłu i rozszalałej wyobraźni był to raj. Dodatkowo bardzo przypadł mi do gustu błyskotliwy główny inspektor, a także lokalny dziedzic tryskający ironią i poczuciem humoru. Razem stanowili cudowny duet przedzierający się przez rzesze barwnych postaci i absurdalnych zdarzeń.
Link do opinii
Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:,
Cykl przygód insp. Jury`ego nie jest przeznaczony dla zwolenników szybkiej akcji. Raczej dla wielbicieli wyrafinowanego humoru, smaczków i ciekawego klimatu. Grimes pisze niezwykle barwnie. Zagadki kryminalne są okazją do pokazania niesamowitych postaci, zachwytu nad angielską prowincją, opisu specyficznej rywalizacji między dwoma inteligentnymi osobnikami płci męskiej. Te powieści budzą sprzeczne uczucia, ja jednakże czytam je z ogromną przyjemnością.
Link do opinii
Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2016-02-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Pod Zawianym Kaczorem
Martha Grimes0
Okładka ksiązki - Pod Zawianym Kaczorem

W mieście Williama Szekspira - Stratfordzie - zostaje zasztyletowana uczestniczka ekskluzywnej amerykańskiej wycieczki. Śladem, który pozostawia morderca...

Hotel Paradise. Lato z kryminałem. Polityka
Martha Grimes0
Okładka ksiązki - Hotel Paradise. Lato z kryminałem. Polityka

Emma Graham mieszka w hotelu Paradise w Spirit Lake, małym kurorcie, który dni świetności ma już za sobą. Ojciec Emmy nie żyje, matka, zajęta utrzymaniem...

Reklamy