Poszukiwany

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2013-06-19
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788376599441
Liczba stron: 480
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 4 (2 głosów)

W starej, nieużywanej pompowni w Nebrasce w zimową noc dochodzi do brutalnego morderstwa. Miejscowa policja rozsyła komunikat o poszukiwaniu dwóch mężczyzn, których widziano, jak oddalali się z miejsca zdarzenia, na drogach zostają ustawione blokady. Dochodzenie rozpoczynają wspólnie szeryf Goodman oraz przysłana z Omaha agentka FBI Julia Sorenson, starając się ustalić tożsamość ofiary zbrodni - prawdopodobnie egzekucji.

Tymczasem na węźle autostrady niedaleko bunkra, gdzie popełniono morderstwo, stoi podróżujący autostopem Jack Reacher, zmierzający do Wirginii. Ma złamany, krwawiący nos, co nie pomaga mu wzbudzić zaufania u kierowców. W ciągu dziewięćdziesięciu trzech minut mija go pięćdziesiąt sześć samochodów, a zatrzymuje się dopiero pięćdziesiąty siódmy, którym jadą dwaj mężczyźni i kobieta. Przedstawiają się jako sprzedawcy oprogramowania komputerowego. W tym co mówią, Reacher odnajduje jednak wiele sprzeczności i zwykłych kłamstw, odnosi też wrażenie, że mężczyźni znają się ze sobą o wiele lepiej niż z kobietą, która przez całą drogę milczy i wygląda na zdenerwowaną. Podczas podróży bez żadnych problemów przejeżdżają przez dwie policyjne blokady. Mimo to Reacher postanawia zawiadomić o swoich podejrzeniach FBI.

Drogi Reachera i trojga tajemniczych podróżnych rozchodzą się w pewnym motelu w Iowa, skąd Reacher dzwoni do FBI. Na miejsce przyjeżdża agentka Sorenson z zamiarem aresztowania go jako podejrzanego o współudział w morderstwie.

Wszystko wskazuje na to, że Reacher będzie musiał na własną rękę dojść do prawdy, ustalić, kim byli ludzie, z którymi podróżował, kto padł ofiarą zbrodni w starej pompowni i dlaczego sprawą tak bardzo interesuje się CIA i Departament Stanu. Nie mogąc liczyć na pomoc, będzie także musiał sam wymierzyć sprawiedliwość.

Kup książkę Poszukiwany

Opinie o książce - Poszukiwany

Avatar użytkownika - czarnakostka
czarnakostka
Przeczytane:2016-07-13, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - moonioz
moonioz
Przeczytane:2016-05-03, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016, Przeczytane,
Inne książki autora
Sprawa osobista
Lee Child0
Okładka ksiązki - Sprawa osobista

Nieznany sprawca strzela z dużej odległości do prezydenta Francji. Zamach jednak cudem się nie udaje. Snajper jest doskonałym zawodowcem, ma wielkie umiejętności...

Bez litości
Lee Child0
Okładka ksiązki - Bez litości

SPRZEDAŻ OD 27.08.2007! Kolejna po Jednym strzałem i Echu w płomieniach powieść z największym twardzielem w dziejach literatury, Jackiem Reacherem, w roli...

Reklamy