Skandalistki

Data wydania: 2013-06-05
Kategoria: Historyczne
Dodał/a książkę: elibri

Panteon najbłyskotliwszych kobiet

Frida Kahlo, Joanna d'Arc, Mata Hari, Kleopatra, Maria Skłodowska-Curie, Josephine Baker, Isadora Duncan, Zelda Fitzgerald, Anna Boleyn i dwadzieścia sześć innych - nadawały kierunek historii, tworzyły dobra kultury, nauki i sztuki, naruszały zastaną hierarchię wartości. Elizabeth Mahon przedstawia kobiety odważne i zdecydowane, twórcze i inteligentne, trzeźwo myślące i bezwzględne. Opisuje nie tylko działalność publiczną, ale też osobiste losy bohaterek.

Wszystkie daleko wykraczały poza normy i stereotypy, wszystkie z determinacją broniły własnych przekonań, pragnień, wizji. Nonkonformistki - kiedyś szokowały, z dzisiejszej perspektywy wiemy, że ich poczynania były przejawem walki z traktowaniem płci pięknej jako podpory dla męskiego świata. Postaci te przeważnie budzą nasz podziw, ale nawet jeśli w ich życiorysach pojawia się coś, co wywołuje niesmak, nie przestają nas fascynować. Ponieważ wpłynęły na rzeczywistość, która nie uległaby zmianie, gdyby nie one.

Kup książkę Skandalistki

Opinie o książce - Skandalistki

Avatar użytkownika - jukka82
jukka82
Przeczytane:2015-12-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Najciekawsze, najbardziej barwne postaci zebrane w jednej pozycji. Warto ją przeczytać, aczkolwiek nie porwała mnie w sposób szczególny. Chcialabym przeczytac podobną pozycję, ale jedynie o kobietach wsółczesnych, bez Kleopatry :)
Avatar użytkownika - gabigor
gabigor
Przeczytane:2013-07-31, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Skandalistki
Mahon Elizabeth0
Okładka ksiązki - Skandalistki

Panteon najbłyskotliwszych kobiet Frida Kahlo, Joanna d'Arc, Mata Hari, Kleopatra, Maria Skłodowska-Curie, Josephine Baker, Isadora Duncan, Zelda Fitzgerald...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa