Sprzedaż osobista i zarządzanie zespołem sprzedaży

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2015-09-16
Dodał/a książkę: helion

Praktyczny podręcznik handlowania dla menedżera

Ta książka to najobszerniejsza polska pozycja na temat sprzedaży osobistej oraz miękkich aspektów zarządzania organizacjami sprzedażowymi, inspirowana biblią marketingu Kotlera.

Czym od czasu przełomu ustrojowego w Polsce zawodowo zajmują się sprzedawcy? Czego uczą ich Amerykanie, Francuzi, Niemcy, Anglicy — wszyscy ci, którzy od początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku kształcą młodych Polaków? Kiedyś musieli to robić od podstaw, bo uczniowie nie wiedzieli, co kryje się pod hasłami sprzedaży lub zarządzania w warunkach wolnorynkowych. Dziś zajmują się bardziej subtelnymi sprawami, ale mimo to kompleksowe omówienie tematyki sprzedaży jest bardzo potrzebne — tę właśnie lukę wypełnia niniejsza książka. Jej autor pisze wprost:

"Chciałem jeszcze lepiej zrozumieć, czym jest sprzedaż w swoich różnych aspektach i przejawach, oraz odczarować przynajmniej część mitów na ten temat".

Żargon zawodowych sprzedawców jest przesycony zwrotami anglojęzycznymi. Ten żargon trzeba znać, aby móc się odnaleźć w środowisku biznesowym. Autor tej książki bardzo to ułatwia: podaje definicje, pojęcia i elementy żargonu sprzedażowego.

Jeśli chcesz się dowiedzieć:

• jak działa perswazja,
  • na ile przydatne w sprzedaży są nowoczesne badania mózgu,
  • czym jest strategia sprzedaży,
  • w jakim zakresie psychologia może służyć do lepszego wykorzystania perswazji,
  • co warto wiedzieć na temat negocjacji handlowych,
  • kim jest i co robi KAM,
  • na czym polega coaching sprzedawców,
  • jaki arsenał motywatorów i zachowań przywódczych mają do dyspozycji kierownicy sprzedaży,
  • dlaczego współpraca sprzedaży i marketingu jest tak ważna dla sukcesu firmy,

ta książka jest dla Ciebie. Znajdziesz w niej wiele przykładów z życia autora oraz jego otoczenia. Poza kilkoma studiami przypadków książkę uzupełniają praktyczne modele, ćwiczenia i opisy narzędzi.

O Autorze

Robert Grzybek jest partnerem oraz współzałożycielem GM Solutions, firmy specjalizującej się w rozwijaniu kompetencji organizacyjnych i indywidualnych w zakresie przywództwa oraz sprzedaży. Doświadczenia w zarządzaniu sprzedażą i marketingiem zdobywał m.in. w Procter & Gamble oraz Telekomunikacji Polskiej. Od ponad 10 lat zajmuje się doradztwem, szkoleniami i coachingiem. Jest wykładowcą American Management Association i członkiem Global Sales Science Institute. Od kilku lat prowadzi zajęcia ze sprzedaży i zarządzania w szkole biznesu Politechniki Warszawskiej oraz na Akademii Leona Koźmińskiego.

Kup książkę Sprzedaż osobista i zarządzanie zespołem sprzedaży

Opinie o książce - Sprzedaż osobista i zarządzanie zespołem sprzedaży

Magia sprzedaży. Techniki i ćwiczenia
Robert Grzybek0
Okładka ksiązki - Magia sprzedaży. Techniki i ćwiczenia

Gdy czytasz tę książkę, po pewnej chwili z lekkim zdumieniem i uśmiechem w kącikach ust stwierdzasz, że przecież to wiesz, że to jest oczywiste. Że do...

Coaching odczarowany. Narzędzia i rozwiązania biznesowe
Robert Grzybek0
Okładka ksiązki - Coaching odczarowany. Narzędzia i rozwiązania biznesowe

Możesz nic nie wiedzieć o coachingu, a i tak ta książka cię zachwyci i wzruszy. Ale jeśli chcesz się czegoś o coachingu dowiedzieć, to jest to źródło...