Tequila

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2010-01-29
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7536-159-9
Liczba stron: 0
Dodał/a książkę: AnnaCz

Ocena: 5 (2 głosów)

Ta z pozoru niepoważna książka jest w istocie bardzo poważna. Można ją określić mianem "prozy funeralnej": tragikomiczny monolog narratora rozbrzmiewa na cmentarzu nad niesioną przez niego trumną przyjaciela, a zarazem perkusisty zespołu, którego jest liderem. Jest to monolog o przyjaźni, muzyce, współczesnym świecie i - jak zwykle u Krzysztofa Vargi - przemijaniu i śmierci. Varga jest mistrzem w portretowaniu naszych zwariowanych czasów, z ich dziwactwami i głębokimi lękami. Tequila została książką-finalistką Nagrody Literackiej NIKE 2002; adaptację teatralną Tequili wystawił Teatr Wybrzeże - premiera odbyła się w czerwcu 2003 roku.

Kup książkę Tequila

Opinie o książce - Tequila

Avatar użytkownika - wdowa86
wdowa86
Przeczytane:2014-01-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Już drugi raz czytam tą książkę na przestrzeni ok.10 lat. Nic nie straciła, choć już zupełnie inaczej ją odbieram. Pozycja na jeden wieczór, zresztą sama akcja trwa ok.godziny. Wszystko dzieje się na pogrzebie perkusisty punkowego bendu. Całość to przemyślenia wokalisty. Język może trochę drażnić ale całość czyta się jednym tchem. Uwaga, smutne zakończenie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Justyna891
Justyna891
Przeczytane:2013-02-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Jeszcze tu wrócę, Mam,
Jedna z moich ulubionych. Niesamowicie wciągająca.Pochłonęłam ją w jeden wieczór. Napisana specyficznym językiem, czyta się szybko i przyjemnie. Pomimo niezbyt rozwiniętej fabuły,nie czuje się niedosytu.No chyba,że po przewróceniu ostatniej stronicy. Akcja toczy się podczas pogrzebu.Główny bohater niesie trumnę Grubego, członka swojego zespołu. I wcale nie ma ochoty tego robić. Ten krótki odcinek drogi skłania głównego bohatera do refleksji nad przyjaźnią, marzeniami, sensem tego czym zajmował się do tej pory. Ta książka wciągnie każdego. Czasami śmieszna (nawet bardzo!), momentami poważna. Naprawdę polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - brightwitch
brightwitch
Przeczytane:2013-06-30, Przeczytałam,
Inne książki autora
Aleja Niepodległości
Krzysztof Varga0
Okładka ksiązki - Aleja Niepodległości

"""Myślisz, że życie ma jaja?, zapytał Krystian, życie jest rodzaju nijakiego. Były to dla Krystiana słowa prorocze, choć nie mógł...

Nagrobek z lastryko
Krzysztof Varga0
Okładka ksiązki - Nagrobek z lastryko

Być może to jedna z najsmutniejszych książek, jaką napisano w ostatnich latach. Doskonały dokument naszych czasów. Wyrazista, podana z doskonałą ostrością...

Reklamy