Okładka książki -  Yakuza bliźniacza krew

Yakuza bliźniacza krew

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2012-07-12
ISBN: 978-83-11-12355-7
Dodał/a książkę: mamut

Rewelacyjna powieść nastoletniej autorki! Życie płatnej zabójczyni jest pełne przelanej krwi i nienawiści. To wszystko stało się nieodłącznym elementem życia Namidy, która jako jedyna kobieta zabiła więcej ludzi niż większość mężczyzn w Yamaguchi-gumi. Pod czas jednego ze zleceń jej zdaniem mniej niebezpiecznego ledwo uchodzi z życiem. Chcę dowiedzieć się kim był jej tymczasowy pracodawca, który wystawił ją na pewną śmierć. Niestety jego tożsamość nie jest nikomu znana.

Kup książkę Yakuza bliźniacza krew

Opinie o książce - Yakuza bliźniacza krew

Avatar użytkownika - alison2
alison2
Przeczytane:2014-11-19, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2013-02-01, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki na 2013 rok,
Lektura dla fanów Japonii. Już pierwsze strony przypominają mangę, tyle że opisaną słowami, a nie obrazkami:) Główna bohaterka 23-letnia Namida ma nawet na policzku bliznę w kształcie krzyża-zupełnie jak Rouroni Kenshin, bohater popularnej mangi. Mamy to także gadającego kota, dwumetrowe demony, czarnoksiężników... Namida ma jeden cel w życiu-znaleźć stryja, mordercę rodziców. W tym celu działa na usługach japońskiej mafii Yakuzy, doskonaląc się w walce. Nie wiem, czy będzie kolejna część, czy może autorce nie starczyło już pomysłu na tę zemstę, w każdym razie książka kończy się zdaniem: "Nowe życie z Arashim. Bez mafii." Mimo, że uwielbiam Japonię, to jakoś nie mogę się przekonać do książki pisanej przez 13-latkę używającą takiego wulgarnego słownictwa i opisującej przemoc tak brutalną, dlatego daruję sobie drugi tom (jeśli wyjdzie).
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński