Abaddon, Anioł Zagłady

Arcydzieło literatury iberoamerykańskiej ubiegłego wieku.\r\nNowa, uzupełniona i nieocenzurowana wersja.\r\n\r\nAbaddon to portret ludzkości w przededniu Armageddonu. Długą wędrówkę swego „ja” podziemnymi korytarzami apokaliptycznego Buenos Aires Sábato kończy we własnym domu, spotykając się z samym sobą, zagłębionym w fotelu.\r\n\r\nAbaddon, anioł zagłady to zapis niepokojów dręczących pisarza, jego obsesji i szaleństw. Jaka jest rola pisarza i literatury w niespokojnych czasach? Wedle Sábato można być tylko „świadkiem, bezsilnym świadkiem”.\r\n\r\nErnesto Sábato (ur. 1911) – argentyński pisarz, eseista i malarz, autor trzech powieści – Tunelu, O bohaterach i grobach oraz Abaddona, anioła zagłady, które odegrały ogromną rolę w literaturze światowej XX wieku. Pracował jako fizyk jądrowy w Paryżu i La Plata, stracił pracę za rządów Perona, po czym w 1948 roku zadebiutował powieścią Tunel, porzucając na zawsze naukę. Laureat nagrody Cervantesa z 1984 roku. \r\n\r\n\r\n50 na 50. 50 książek na 50-lecie Znaku\r\nPrzedstawiamy najlepszy przewodnik po świecie literatury.\r\nWybitni autorzy, ważne dzieła. \r\nTe dobrze znane i te niesłusznie zapomniane. \r\nKultowe, prowokacyjne i refleksyjne.\r\nSeria 50 na 50 to książki, które po prostu trzeba znać.\r\n

Informacje dodatkowe o Abaddon, Anioł Zagłady:

Wydawnictwo: Znak