Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia

Ocena: 5.4 (5 głosów)

Stanąć na największym klifie świata... Poczuć za plecami ciepło bezkresnego kontynentu, a przed sobą chłód oceanu. Zasypiać pod kobaltowym niebem pełnym gwiazd. Przedzierać się przez wysokie trawy i niekończące się wydmy. Spotykać przyjaciół, którzy zawsze wskażą Ci drogę. Słuchać aborygeńskich mitów i opowieści poszukiwaczy złota. Nie wiedzieć, co zdarzy się jutro... Ty też możesz to wszystko przeżyć. Wyrusz w podróż, po której nic już nie będzie takie samo. Książka dla wszystkich fanów dalekich i samotnych wędrówek, pokazująca tajemnicze piękno i fenomen Australii. Napisana przez miłośnika tego dalekiego kontynentu - Marka Tomalika, znanego dziennikarza, współtwórcę Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły, który przez piętnaście lat prowadził w Radiu Kraków program podróżniczy "Globtroter".

Informacje dodatkowe o Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: b.d
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-7515-167-1
Liczba stron: 320

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia - opinie o książce

Literaturę podróżniczą uwielbiam i tym razem wybrałam się w podróż do Australii z Markiem Tomalikiem. Dodam, że autor mi bliżej nieznany i pierwszy raz sięgnęłam po jego pozycję.
Autor bardzo dogłębnie przedstawia nam kulturę i historię aborygenów.

W książce jest tez bardzo dobrze przedstawiona szata roślinna, możemy tu spotkać m.in. banksje, akacja złota, kangurza łapa, eukaliptus.
Wśród zwierząt wielokrotnie spotykamy się z m.in. kangurami, których jest kilka gatunków, strusiami emu, psami dingo, kojotami.
Książka jest bogata ilustrowana, co jest niewątpliwym atutem.
Opisane są bezludne plaże, pustynie, liczne Parki Narodowe (Kalbarri), a także warto wspomnieć o Eyre, które jest najbardziej słonym Jeziorem Świata. Oczywiście autor nie zapomniał o Górze Kościuszki i Szlaku Strzeleckiego.
Książka zawiera poradnik buszmena, który zawiera wszystkie praktyczne rady dla kogoś, kto chce się wybrać w takową podróż.
Na końcu znajdziemy mały słowniczek (wyrażenia slangowe). Angielski brytyjski znacznie różni się od angielskiego austrialijskiego.


Pan Tomalik posługuje się sprawnie językiem, zatem dla czytelnika wszystko jest zrozumiałe i czytelne. Autor wykorzystuje wiele informacji, których nie znajdziecie w przewodnikach. Prezentacja w postaci licznych fotografii, dodaje tylko uroku i całość czyta się wybornie z zapartym tchem, mało tego czytelnik poczuje potrzebę natychmiastowego przeniesienia się na ten kontynent ):

żeli chcecie odbyć niezapomnianą podróż po zakątkach Australii, czy to palcem po mapie, czy w rzeczywistości i poczuć żar słońca w środku zimy, to gorąco Was zachęcam po sięgnięcie tej pozycji. Ze swojej strony moge jedynie polecić i mam nadzieję, że przekonałam was do lektury :)

Link do opinii
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2012-05-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Książki na długi wieczór,
Książka nie tylko dla globtroterów, pokazująca różnorodność Australii, przeplatanie się realnego i mitycznego świata.
Link do opinii

Przeczytalam ta książkę, lecz wydaną przez National Geographic. Polecam każdemu kto planuje podróż do Australii. Szczególnie podobało mi się to, że autor opowiedział dużo i ciekawie, wnikliwie i prawdziwie o Aborygenach. Łatwo wpaść w sidła stereotypów i uprzedzeń, także podrózując, a dzięki tej książce zaczyna się rozumieć więcej. 

Polecam każdemu ciekawe u świata. Ale i tym którzy myślą że Aborygeni to 'patologia'. Może dzięki tej książce zaciekawią się tymi ludźmi i postarają się ich zrozumieć? Ja jestem super zaciekawiona i chce poznać ich kulturę głębiej. Dziekuje autorowi za to:) 

 

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - esia189
esia189
Przeczytane:2014-01-28, Ocena: 5, Przeczytałam,
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy