Być kwiatem?...

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2007
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 8324707069
Liczba stron: 448
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 3 (1 głosów)

wiersze i proza poetycka Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej (1891-1945) układ tematyczny w 22 częściachantologia Włodzimierza BoleckiegoNiezwykle popularna dzięki lirykom miłosnym (jej ?specjalnością? były miniatury z nieoczekiwana puentą), poetka pisała też m.in. o przemijaniu i odchodzeniu, wojnie, czy o braterskim stosunku do przyrody, co wynikało z jej zainteresowań magią, spirytyzmem i kulturą wschodu. Od erotyków po ?Pory roku?.

Kup książkę Być kwiatem?...

Opinie o książce - Być kwiatem?...

Avatar użytkownika - aspazjaa
aspazjaa
Przeczytane:2013-11-07, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 tygodnie,
Szkoda, że akurat Pawlikowska-Jasnorzewska stała się niemal ikoną kobiecej poezji w Polsce. Nie Halina Poświatowska, nie Zuzanna Ginczanka, tylko ona. W "Być kwiatem" jest jak w innych utworach Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej: uczucie do mężczyzny to zabawa, westchnienie, radość, przyjemność, raczej krótkotrwała. Poetka nie potrafi pisać o głębokim, dorosłym, odpowiedzialnym uczuciu. Nie pisze o miłości, a o zauroczeniu ledwie. Lepiej poczytać inne poetki.
Link do opinii
Inne książki autora
Pocałunki
Pawlikowska-Jasnorzewska Maria0
Okładka ksiązki - Pocałunki

Pawlikowska "była trochę wróżką, trochę czarodziejką, która poprzez sobie tylko znane zaklęcia oswajała świat. Te czary, bezbronne pełne ciepła i...

Reklamy