Hokus-Pokus. Opowieść o znamienitych magikach i ich zadziwiających dokonaniach

Wydawnictwo: Telbit
Data wydania: 2010-04-20
ISBN: 978-83-62252-03-9
Dodał/a książkę: Sebastian

Niesamowita książka autorstwa znanego brytyjskiego iluzjonisty Paula Kieve\'a, wydana w Wielkiej Brytanii nakładem wydawnictwa Bloomsburry, wydawcy Harry\'ego Pottera - już w Polsce!\r\nKsiążka opatrzona jest wstępem Daniela Radcliffe\'a.\r\nKu uciesze i zadziwieniu publiczności z dumą prezentujemy...\r\nHOKUS-POKUS to prawdziwy róg obfitości pełen magii, zadziwiających historii z życia wielkich iluzjonistów oraz trików i sztuczek, które może wykonać każdy z Was!\r\nW londyńskim domu młodego adepta magii niespodziewanie pojawia się cała plejada gwiazd złotego wieku współczesnego iluzjonizmu. Podczas niesamowitych odwiedzin kolejnych gości bohater z zapartym tchem ogląda legendarne występy oraz zgłębia tajniki najsłynniejszych numerów. A wszystko to dzieje się na oczach widzów-czytelników...\r\nCzy znasz tajemnicę spektakularnych ucieczek Houdiniego? Wiesz, na czym polega sztuka palmowania? Potrafisz sprawić, aby ktoś po prostu zniknął? Nie? Zatem śmiało - poznaj sekrety największych mistrzów magii!!! \r\nHOKUS POKUS to ZDUMIEWAJĄCE odwiedziny największych gwiazd magii, które występowały w złotym wieku nowoczesnego iluzjonizmu.\r\nWśród znamienitych gości początkującego magika znaleźli się:\r\n* ALEXANDER - Człowiek, Który Wie!\r\nWróżbita przepowiadający przyszłość z kryształu! Wie, widzi, przepowiada wszystko...\r\n* CHUNG LING SOO - niewiarygodny chiński czarnoksiężnik, chwytający wystrzelone pociski...\r\n* HOUDINI - największa europejska sensacja, prezentujący własny, oryginalny wynalazek!\r\nA także JENNY, znikająca słonica (jedyna taka w świecie)!\r\n~ PONADTO ~\r\nAUTOR SPRÓBUJE WYDOSTAĆ SIĘ Z OGROMNEJ GALWANIZOWANEJ, ŻELAZNEJ BAŃKI NA MLEKO, WYPEŁNIONEJ WODĄ I ZAMKNIĘTEJ MASYWNYMI KŁÓDKAMI\r\nJeśli mu się nie uda, utopi się w zamknięciu!\r\nA TAKŻE WIELE INNYCH SENSACYJNYCH NUMERÓW\r\nPOZNAJCIE I OPANUJCIE SAMI MAGICZNE TRIKI!\r\nWiele z nich przedstawiają i wyjaśniają sami mistrzowie.\r\nDO DZIEŁA! ZOSTAŃ MISTRZEM MAGII!\r\nAutor książki, PAUL KIEVE jest popularnym brytyjskim iluzjonistą, znanym z tego, że oczarowuje swoją publiczność pokazami, w których za pomocą magii opowiada rozmaite historie. Jego fascynujące wizualnie występy przekraczają wszelkie bariery wiekowe i językowe - oglądano go praktycznie we wszystkich głównych teatrach Wielkiej Brytanii i wielu miejscach na całym świecie: od Japonii, poprzez kraje europejskie, aż po Hollywood.\r\nOprócz przygotowywania własnych pokazów iluzjonistycznych, Paul projektuje efekty sceniczne dla teatrów, pracuje także przy produkcjach telewizyjnych i filmowych. Słynie z tego, że potrafi wymyślić i zaadaptować magiczne triki na każde, nawet najbardziej wymagające zamówienie.\r\nEfekty jego pracy podziwiały miliony widzów, gdy współpracował z najsłynniejszymi twórcami branży artystycznej - autorem musicali Andrew Lloyd Webberem czy reżyserem filmowym Samem Mendesem. Jego talent wykorzystało Warner Brothers Films oraz wytwórnia Walta Disneya, zatrudniając przy swoich teatralnych produkcjach.\r\nNa planie filmu \"Harry Potter i Więzień Azkabanu\" jako główny konsultant do spraw magii, Paul osobiście uczył sztuki iluzjonistycznej Daniela Radcliffe\'a, odtwórcę głównej roli. Młody aktor wspomina: On wprowadził mnie w świat magii, który wywarł na mnie takie samo wrażenie, jak zadziwiające efekty wykorzystywane przez filmowców w \"Harrym Potterze\". Rozmawialiśmy o magii całymi godzinami - dałem się ponieść jego pasji, energii i wierze, jaką pokładał w swojej sztuce.\r\nW swojej książce Hokus-Pokus Paul Kieve dzieli się z Czytelnikami nie tylko tajnikami wykonywania magicznych trików, ale też imponującą wiedzą z zakresu historii magii oraz nieprzeciętnym darem snucia wciągającej opowieści!

Kup książkę Hokus-Pokus. Opowieść o znamienitych magikach i ich zadziwiających dokonaniach

Avatar użytkownika - madak
madak
Iluzje i magia to nie tylko spektakularne widowiska, ale – patrząc z drugiej strony – sposób na życie i zarabianie często bardzo dużych pieniędzy. „Hokus-Pokus” Paula Kieve’a to książka, w której znalazły się opowieści o najbardziej znanych magikach oraz sztuczkach, z jakich na arenie międzynarodowej zasłynęli. To także fantastyczny poradnik dla początkujących iluzjonistów – zarówno tych małych, jak i dużych – oferujący całą gamę ciekawych sztuczek wraz z niezbędną do ich wykonania instrukcją obsługi.   Paul Kieve od najmłodszych lat interesował się magią. Uwielbiał zaglądać do sklepu oferującego przedmioty i artefakty służące iluzjonistom. Gdy Paul dorósł, jego marzenie się ziściło – został profesjonalnym czarodziejem, dającym występy przed szeroką publicznością. Jednak, mimo licznych sukcesów, Paul czuł wewnętrzną pustkę, wydawało mu się, że nie może równać się swoimi umiejętnościami z magami działającymi w złotym okresie iluzji. Niespodziewanie, pewnego dnia, z jednego z plakatów wiszących na ścianie pokoju Paula, wyszedł prawdziwy mag – Alexander, Człowiek, Który Wie. Spotkanie to zaskoczyło Kieve’a, ale także bardzo ucieszyło. Od tego momentu, co pewien czas pojawiali się w domu Paula inni magowie, prezentując krótkie spektakle oraz ucząc Kieve’a jednej ze swoich popisowych sztuczek. W międzyczasie, gdy iluzjoniści przygotowywali się do przedstawienia, Paul ...

Opinie o książce - Hokus-Pokus. Opowieść o znamienitych magikach i ich zadziwiających dokonaniach

jestem bardzo ciekaw tej książki