Kierunek Kitaj, czyli autostopem do Chin i dalej

Wydawnictwo: Kwiaty Orientu
Data wydania: 2018-05-28
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 9788394432768
Liczba stron: 254

Ocena: 0 (0 głosów)

Podróż autostopem przez Rosję, Mongolię, Chiny, Laos i Tajlandię zajęła Ludwikowi Papajowi kilka miesięcy. Podróżował niskobudżetowo, korzystając jedynie z autostopu i gościnności poznanych ludzi. Po powrocie spisał swoje wrażenia i przygody w książce Kierunek Kitaj, czyli autostopem do Chin i dalej. Relacja z tej niezwykle ciekawej pełnej przygód podróży udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych, a marzenia można spełniać, nie wydając przy tym ogromnej sumy pieniędzy. Lektura ta pokazuje, że chcieć znaczy móc – potrzeba jedynie odrobinę wyobraźni i sporo odwagi.

Ludwik Papaj – współzałożyciel Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii przy Instytucie Misesa w Krakowie, z wykształcenia filozof. Autor książki „Koncepcja człowieka w pracach Ludwiga von Misesa”. Miłośnik sportów walki i literatury Jacka Dukaja. Przejechał już 100 tysięcy kilometrów autostopem.

Kup książkę Kierunek Kitaj, czyli autostopem do Chin i dalej

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2018-07-19, Przeczytałem,
Autostopowa włóczęga po Azji Są różne sposoby wypoczywania.‭ ‬Różne sposoby zwiedzania,‭ ‬poznawania świata.‭ ‬Zależą one od wielu czynników,‭ ‬w tym od posiadanych pieniędzy,‭ ‬usposobienia,‭ ‬zdrowia,‭ ‬ilości wolnego czasu,‭ ‬przyzwyczajeń.‭ ‬Jednym z nich jest przemieszczanie się autostopem.‭ ‬Autostop dla większości z nas nie jest czymś,‭ ‬co byśmy wybrali jako sposób na dwutygodniowy urlop.‭ ‬Można jednak zrozumieć motywację ludzi z niego korzystających,‭ –‬zwłaszcza tych młodych.‭ ‬Nie chodzi im bowiem tylko o pieniądze‭ (‬choć to ważny czynnik przy podróżach zagranicznych‭)‬.‭ ‬Ważne jest‭ dla nich ‬również‭ ‬swobodne,‭ ‬nie narzucone z góry zwiedzanie świata, w którym istotną rolę odgrywają spotkania z przypadkowymi ludźmi.‭ ‬Ważna jest nieprzewidywalność kolejnego dnia i chęć sprawdzenia samego siebie w mało komfortowych sytuacjach.‭ Ludwik Papaj,‭ ‬autor książki‭ ‬Kierunek Kitaj,‭ ‬czyli autostopem do Chin i dalej, jest zapalonym autostopowiczem.‭ ‬Jak sam zauważa,‭ ‬złapał tego bakcyla i nie wyobraża sobie go‭ ‬nagle‭ ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Kierunek Kitaj, czyli autostopem do Chin i dalej

Reklamy