Publikacja zawiera przepisy pięciu podstawowych aktów normatywnych dotyczących orzekania przez sądy powszechne w sprawach cywilnych. Uwzględnione zostały wszystkie zmiany ustawodawcze uchwalone od czasu trzeciego wydania.W Kodeksie cywilnym zostały znowelizowane przepisy odnoszące się do poświadczenia dziedziczenia.W Kodeksie postępowania cywilnego uwzględniono zmiany dotyczące czynności w sprawach z zakresu prawa spadkowego oraz egzekucji świadczeń alimentacyjnych. Kodeks ten jest poprzedzony obszernym, zaktualizowanym wprowadzeniem, przybliżającym istotę zmian wprowadzonych w latach 2005?2007, autorstwa Tadeusza Erecińskiego ? profesora prawa Uniwersytetu Warszawskiego, Prezesa Izby Cywilnej Sądu Najwyższego.W Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym znowelizowane zostały przepisy związane z możliwością ustanowienia przez sąd rozdzielności majątkowej małżonków na żądanie wierzyciela.W ustawie o kosztach sądowych w sprawach cywilnych zostały uwzględnione zmiany wynikające z ustawy zmieniającej ustawę o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości.Wszystkie zmiany zostały w niniejszej publikacji wydrukowane tekstem pogrubionym. Zmiany wchodzące w życie 1 i 2 października 2008 r. są wydrukowane mniejszą i jednocześnie pogrubioną czcionką. Książka zawiera skorowidze do kodeksów.Stan prawny na 17 grudnia 2007 roku(uwzględnia zmiany wchodzące w życie 2 października 2008 roku)

Informacje dodatkowe o Kodeks cywilny. Kodeks postępowania cywilnego. Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Prawo prywatne międzyna:

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne

Kup książkę Kodeks cywilny. Kodeks postępowania cywilnego. Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Prawo prywatne międzyna

Kodeks cywilny. Kodeks postępowania cywilnego. Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Prawo prywatne międzyna - opinie o książce

Świnka Peppa. Odkryj i czytaj. Wizyta u dziadków
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Świnka Peppa. Odkryj i czytaj. Wizyta u dziadków

Książka twardostronicowa z opowiadaniem oraz ruchomymi okienkami do odkrywania tajemnic i ciekawostek Peppa i George zostają na noc u babci. Dowiadują...

Encyklopedia przyrody
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Encyklopedia przyrody

Encyklopedia zawiera ponad 2000 najwyższej klasy fotografii, w tym sekwencje ruchu. Hasła napisano tak, by były zrozumiałe, wyjaśniały problem i zachęcały do dalszej lektury....