Literki. Gryzmołki. Kapitan Nauka

,,Gryzmołki. Literki" (3-6 lat) to zestaw 60 kreatywnych zadań, które wprowadzą przedszkolaki w świat liter i przygotowują je do nauki czytania i pisania. Różnorodne zabawy opracowane przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej pomagają kojarzyć dźwięki mowy z zapisem literowym oraz odczytywać wyrazy. Rozwijają przy tym percepcję wzrokową i słuchową, pamięć oraz wyobraźnię językową.

Trening grafopercepcji i grafomotoryki

Które wyrazy rozpoczynają się głoską ,,a"? Ile sylab słyszysz w wyrazie ,,guzik"? Które wyrazy rozpoczynają się wielka literą? ,,Gryzmołki. Literki" (3-6 lat) to zestaw dla przedszkolaków, które są gotowe do podjęcia wyzwania, jakim jest nauka czytania i pisania.

Zadania polegają m.in. na rozróżnianiu liter spośród innych symboli i znaków, łączeniu pierwszej litery ze słowem, literowaniu ze słuchu, dzieleniu wyrazów na sylaby, odnajdywaniu wyrazów w wykreślance, rozwiązywaniu rebusów wyrazowo-obrazkowych, przechodzeniu przez labirynty z literami czy rysowaniu po śladzie. Ćwiczą w ten sposób grafopercepcję i grafomotorykę.

W zestawie znajduje się 60 zadań na kartach zmywalnych oraz flamaster suchościeralny, dzięki czemu ćwiczenia można rozwiązywać wielokrotnie. Wszystkie zadania zostały opracowane przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Bożenę Dybowską i Justynę Perkuszewską-Staniszewską, oraz zilustrowane przez Monikę Domaradzką, tak aby trenować percepcję wzrokową i zachęcić do zabaw.

Rozwój:

nauka czytania, rozwój mowy, grafopercepcja, grafomotoryka

Autorzy:

Bożena Dybowska - nauczycielka i pasjonatka edukacji wczesnoszkolnej, prowadzi zajęcia plastyczne i techniczne rozwijające twórcze zdolności dzieci.

Justyna Perkuszewska-Staniszewska - nauczycielka informatyki i edukacji wczesnoszkolnej. Pasjonuje się programowaniem.

Monika Domaradzka - ilustratorka książek dla dzieci.

W serii również:

Gryzmołki Cyferki

Gryzmołki Zwierzęta

Gryzmołki Angielski

Informacje dodatkowe o Literki. Gryzmołki. Kapitan Nauka:

Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Inne

Tagi: Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży Hobby gry zabawy i zabawki dla dzieci i młodzieży Zagadki krzyżówki dla dzieci i młodzieży Materiały edukacyjne Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę Literki. Gryzmołki. Kapitan Nauka

Literki. Gryzmołki. Kapitan Nauka