Mamarazzi. Fotografowanie dzieci. Poradnik dla mam

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2012-07-02
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788324638093
Liczba stron: 288
Dodał/a książkę: helion

Ocena: 4 (1 głosów)

Uwieczniaj najwspanialsze chwile dzieciństwa swoich pociech!

  • Jak fotografować raczkujące maluchy, ruchliwe kilkulatki i kapryśne nastolatki?
  • Jak umiejętnie kadrować, dobierać oświetlenie i panować nad ostrością zdjęć?
  • Jak wykorzystać możliwości każdego aparatu - zarówno prostego kompaktu, jak i lustrzanki?

Pierwszy uśmiech, pierwszy ząbek, pierwsze kroki... Dzieciństwo to tysiące pięknych, wzruszających chwil, które każdy rodzic chciałby zachować na zawsze. Właśnie dlatego aparat fotograficzny to najlepszy przyjaciel każdej mamy - pozwala udokumentować najwspanialsze momenty w życiu ukochanej pociechy, a potem dzielić się nimi z bliskimi. Jeśli i ty pragniesz zamknąć w obiektywie każdą magiczną chwilę z szybko umykającego dzieciństwa rozkosznego, małego łobuziaka, jak większość mam należysz do klubu mamarazzi. Z pewnością warto jednak wyjść poza zwykłe pstrykanie i robić naprawdę dobre, podkreślające wyjątkowość i atmosferę chwili fotografie, które zachwycą rodzinę i znajomych.

Bierz się za tę lekturę, a potem do dzieła! Opanuj najważniejsze zagadnienia z dziedziny fotografii. Ta wiedza pozwoli Ci wiernie oddać dziecięcą urodę, pokazać wyjątkową osobowość Twoich brzdąców i uchwycić urok każdej chwili. Otrzymasz całe mnóstwo praktycznych wskazówek od profesjonalistów zajmujących się zawodowo fotografowaniem dzieci - od rad na temat kolorów i tekstur ubranek najlepiej prezentujących się na zdjęciach, po sprawdzone sztuczki na wywołanie naturalnego uśmiechu na twarzy zapłakanego maluszka. Poznasz niezbędne techniki wykorzystania światła, tajniki umiejętnego komponowania ujęć, ustawiania ekspozycji, ostrości czy balansu bieli. Nauczysz się nie tylko w pełni korzystać z możliwości swojego aparatu, ale także programów graficznych do szybkiego poprawiania mniej udanych fotografii. A potem pokażesz światu własne, zachwycające zdjęcia i poczekasz na lawinę pochwał!

Dowiedz się wszystkiego, co powinna wiedzieć ambitna mama z aparatem!

  • Jak uchwycić naturalny wyraz twarzy, a nie wymuszony uśmiech
  • Jak nakłonić do współpracy dziecko w każdym wieku: od raczkujących maluchów po trudne nastolatki
  • Jak przygotować się do zdjęć: od ubrań po idealne miejsce do sesji
  • Jak umiejętnie fotografować: kompozycja ujęć, dobór oświetlenia, ustawianie ekspozycji, ostrości i balansu bieli
  • Jak uzyskać dobre efekty za pomocą różnych technik oświetleniowych
  • Jak poprawić zdjęcia dzięki prostym technikom edycji komputerowej
  • Jak wykorzystać w pełni możliwości aparatu i obiektywów

Książka zawiera też mnóstwo zachwycających przykładów zdjęć dzieci, które stanowią doskonałą inspirację dla wszystkich mamarazzi!


Stacy Wasmuth to zawodowa fotografka oraz mamarazzo, która sama przyznaje, że fotografowanie jej własnych dzieci stanowi dla niej jedno z największych wyzwań. Na liście klientów Stacy znajdują się znane osobistości oraz wiele rodzin z dziećmi. Jej prace można podziwiać na stronie www.bluecandyphotography.com.


Kup książkę Mamarazzi. Fotografowanie dzieci. Poradnik dla mam

Polecana recenzja

Czas ciąży i narodziny dziecka to moment, który w wielu mamach wyzwala potrzebę upamiętniania każdej chwili i każdego związanego z tym nowego doświadczenia. Zaczynamy pisać dzienniki lub blogi, ale często sięgamy także po aparat fotograficzny. Nawet bowiem koszmarnie wykadrowane i nieostre zdjęcie lepiej zapisze nastrój danej chwili niż słowa, na zanotowanie których młodym mamo często brakuje po prostu czasu.Świeżo upieczonym mamom, które całymi dniami mogłyby fotografować swoje noworodki, mamom biegającym za ciekawymi świata kilkulatkami i - wreszcie - mamom przedszkolaków, uczniów i nastolatków Stacy Wasmuth dedykuje książkę Mamarazzi. Fotografowanie dzieci. Poradnik dla mam. Stacy Wasmuth to zawodowa fotografka i mamarazzo - czyli mama, która nie przepuści żadnej okazji, by zrobić i upublicznić zdjęcia swoich dzieci. Większość mamarazzi niespecjalnie zwraca uwagę na to, czym wykonuje swoje zdjęcia (może to być aparat wbudowany w telefon komórkowy bądź odgrzebany z dna szuflady zapomniany "kompakt") ani jaki ostatecznie efekt kompozycyjny uzyskają. Liczy się właściwie tylko jedno: temat zdjęcia, czyli kochany bobas. Bobas uśmiechnięty, płaczący, w nowych śpioszkach, nowej czapce, w wózku spacerowym (pierwszy raz!), zjadający (pierwszy raz w życiu!) swój posiłek ze słoiczka, pierwszy ząbek maluszka, pierwsze kroki, pierwsze - i tak dalej, i ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Mamarazzi. Fotografowanie dzieci. Poradnik dla mam

Reklamy