Machiavelli na co dzień

Wnioski z pogranicza ekonomii i teorii gier Metody rozwoju inteligencji społecznej Praktyczne taktyki wykorzystywania osobistej przewagi Antycypacja posunięć przeciwników i rozwoju sytuacji Dixit i Nalebuff formułują niezawodne reguły pozwalające myśleć w sposób strategiczny.
David Henderson, magazyn "Fortune"

Niezbędnik zwycięskiej rywalizacji

Nareszcie w Polsce! Oto wielki bestseller, jedna z dziesięciu najlepszych książek roku według "Financial Times", hit na listach Book-of-the-Month Club i lektura obowiązkowa w najlepszych szkołach zarządzania na całym świecie. Teraz w końcu znajdzie się i w Twojej biblioteczce, czyniąc z Ciebie mistrza taktyki i planowania strategicznego.

Cała wyrafinowana sztuka myślenia strategicznego polega na tym, aby przechytrzyć przeciwnika, wiedząc, że on próbuje wykiwać Ciebie. Bez względu na to, czy chodzi o Twoją pozycję w firmie, negocjacje biznesowe, sportowe starcia, gry hazardowe czy domową dyplomację -- tylko będąc królem strategii, wyjdziesz zwycięsko z każdej potyczki i dokonasz sprawnej aneksji terytorium wroga. Problem polega jedynie na tym, że Dixit i Nalebuff mogą poprawić także IQ Twojego rywala! Co na Twoim miejscu zrobiłby Machiavelli? Bez wątpienia jedno: CZYTAŁ!

Myślenie strategiczne. Jak zapewnić sobie przewagę w biznesie, polityce i życiu prywatnym to intensywny kurs pokazujący, jak wyprowadzić w pole każdego konkurenta. Ten fascynujący przewodnik analizuje mnóstwo przykładów wziętych z biznesu, sportu, z filmów, polityki i relacji rodzinnych. Autorzy -- zamiast czysto teoretycznych argumentów -- stosują obrazowe przykłady i analizy przypadków. Przedstawiają podstawowe reguły pomagające opracować skuteczne strategie, a następnie pokazują, jak możesz je stosować z powodzeniem we wszystkich dziedzinach życia.

Świat to gra strategiczna: poznaj 10 najczęściej stosowanych strategii działania; przewiduj posunięcia swoich rywali; opracuj skuteczne metody konkurowania; rozwijaj swoje najmocniejsze strony; stale kontroluj przebieg sytuacji; triumfuj!

Informacje dodatkowe o Myślenie strategiczne. Jak zapewnić sobie przewagę w biznesie, polityce i życiu prywatnym:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2009-07-21
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Myślenie strategiczne. Jak zapewnić sobie przewagę w biznesie, polityce i życiu prywatnym

Myślenie strategiczne. Jak zapewnić sobie przewagę w biznesie, polityce i życiu prywatnym - opinie o książce