Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam...

Wydawnictwo: Drzewo Babel
Data wydania: 1997
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-904230-7-3
Liczba stron: 220
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 3.97 (34 głosów)

Paulo Coelho w swojej książce opowiada o spotkaniu dwojga ludzi po latach rozłąki. Miłość, która w nich zasnęła, budzi się powoli, pośród wątpliwości i obaw przed porażką. Aby uwierzyć w drugiego człowieka, należy najpierw uwierzyć w siebie.

Kup książkę Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam...

Opinie o książce - Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam...

Avatar użytkownika - DanutaB
DanutaB
Przeczytane:2015-08-29, Ocena: 6, Przeczytałam,
To moja ulubiona powieść!! Jest pełna miłości przede wszystkim, ale też cierpienia. Ja jestem tu bardziej za Miłością dwóch kochanków, którzy się odnaleźli po latach, byli kiedyś znajomymi dziećmi. Polecam.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Vodice
Vodice
Przeczytane:2015-01-22, Ocena: 2, Przeczytałam,
Są zwolennicy Paolo Coelho i są tacy ,do których jego książki nie trafiają.Nie dokończyłam książki.Wiem, nie powinno się oceniać książek nie czytając ich do końca,jednak nie zaciekawiła mnie,nużyła opisami.Nie przekreślam autora,może akurat to nie pozycja dla mnie,nie dla każdego.
Link do opinii
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2014-01-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Jedna z moich ulubionych książek P. Coelho, która przedstawia historię dla niektórych banalną, dla innych znowu romantyczną i pozwalającą na chwilę refleksji. Dotyczy ona tego, że wszystko, co dzieje się wokół nas, dzieje się za sprawą boskiej ingerencji. I tak jak w przypadku Pilar, która odkrywa, że uczucie jakim darzy swojego przyjaciela - wcale nie jest przyjaźnią a dzięki owemu uczuciu jak i owemu przyjacielowi kobieta zaczyna wierzyć tak i my możemy natknąć się w swoim życiu, na taką osobę, która będzie dla nas wszystkim niezależnie od jej wyborów (przyjaciel głównej bohaterki miał dylemat, czy mimo tego, że darzył ją głębokim uczuciem jego wystąpienie z seminarium to dobry pomysł) Jedyną rzeczą jaka mi się nie podobała, to cudotwórstwo owego bezimiennego przyjaciela - nie bawmy się w Chrystusa, panie Coelho.
Link do opinii
Nie jest łatwo pisać o miłości. Często wychodzi marne romansidło lub kolejna opowiastka o tym, że żyli długo i szczęśliwie. Jeszcze trudniej jest połączyć różne aspekty miłości w jedną historię. Paulo Coelho splótł miłość między dwojgiem ludzi z miłością do Boga. Wyszła historia wzruszająca, ale i dająca do myślenia. Dla jednych za dużo religii, dla innych nudna fabuła, a dla mnie inne spojrzenie na miłość. Polecam tym, którzy otwarci są na ciekawą historię miłosną z nieszablonowym tłem.
Link do opinii
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2009-05-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
Piękna opowieść o spotkaniu po latach rozłąki, odkrywaniu samego siebie i drugiego człowieka, zaufaniu oraz odradzającym się uczuciu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2003-05-01, Ocena: 1, Przeczytałam, 2012 i wcześniej, Mam,
Tak, tak: usiadłam i płakałam. Nad książką. Przez większość czasu czytania nudziłam się czekając na wzrastanie napięcia, na mocne uderzenie, które potwierdzi, że książka przykładem bohaterów niesie ze sobą ważne przesłanie. I nic. Nie mogłam się tego doszukać. Szkoda. Postanowiłam jednak dać jeszcze szansę Paulo Coelho sięgając po kolejną jego książkę.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Justyna891
Justyna891
Przeczytane:2013-04-17, Ocena: 4, Przeczytałam,
Piękna, mądra książka.Tylko że czasami aż za bardzo. Chyba za dużo jak na jedną książkę. Mimo wszystko bardzo polecam.
Link do opinii
Avatar użytkownika - katarzyna83
katarzyna83
Przeczytane:2012-05-31, Ocena: 6, Przeczytałam,
Link do opinii
Avatar użytkownika - miska_m
miska_m
Przeczytane:,
Bardzo ładna książka, choć to pojęcie względne. Historię tam opisaną chyba każdy, w którymś momencie życia, może przypisać do własnej osoby i spróbować postawić sobie zadane tam pytania i dylematy. Lekka książka, za razem dająca wiele do myślenia.
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:,
Niesamowita opowieść w której można znaleźć wiele bardzo mądrych i pięknych cytatów.
Link do opinii
Avatar użytkownika - malgorzata89
malgorzata89
Przeczytane:2010-06-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Coelho wyrobił sobie niesamowitą lekkość w pisaniu. Poruszane są wielkie sprawy, które najprostszą drogą pięknych, pełnych bożej i ludzkiej miłości słów trafiają do prostego, często zagubionego w chaosie życia człowieka. To książki do których się wraca...i na powrót czyta się, ale jak pierwszy raz w życiu!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Aneeaa
Aneeaa
Przeczytane:2017-12-03, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - kanon
kanon
Przeczytane:2017-04-10, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, sprzedam ,
Avatar użytkownika - madziap
madziap
Przeczytane:2016-11-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Avatar użytkownika - angel86
angel86
Przeczytane:2015-04-08, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - ania19880
ania19880
Przeczytane:2015-03-05, Ocena: 6, Przeczytałam,
Reklamy