Okładka książki - O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie

O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2016-11-09
ISBN: 978-83-7502-614-6
Dodał/a książkę: czytam

"Choć to bajka nieprawdziwa, sens ukryty w bajce bywa" - napisał kiedyś Jan Brzechwa. Historie, które znajdziecie w tej książce potwierdzają jego słowa. Czy mozolna praca mrówek, zbierających źdźbła trawy, rady Aniołów Stróżów i upominania babci naprawdę mogą komuś pomóc, zmienić czyjś los, ucieszyć kogoś? Pięć zabawnych opowieści czytanych z przyjemnością, przekona was, że tak właśnie jest!

Kup książkę O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2017-01-09, Przeczytałem,
Proste historie z ciekawymi morałamiMałe i proste może być na swój sposób wielkie. Prosta myśl może nieść wielką treść. Czasami można odnieść wrażenie, że złożona forma staje się ważniejsza niż przekaz. Że zestawienie słów może i jest frapujące, ale tak naprawdę nie służy przekazaniu żadnej wartościowej treści, myśli. Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, lubią prostotę. Lubią opowieści, w których aktywny udział biorą zwierzęta uosabiające cechy ludzkie. Lubią duże, kolorowe ilustracje. Lubią historie z morałem, pokazujące powiązania przyczynowo-skutkowe, w których ważna jest nie tylko forma, ale również sens. Lubią opowieści zabawne, nacechowane optymizmem i z pozytywnym finałem kończące. Nie lubują się w pesymistycznych nastrojach. To wszystko zapewnia książeczka O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie. Jest to zbiór pięciu opowieści, dwóch z mrówkami w roli głównej, dwóch o przygodach małej Sofii i jednej, w której występują dwa aniołki. Wszystko w tej książce jest dostosowane do możłiwości percepcji małego dziecka: słownictwo, ujęcie tematu, forma rysunków, układ graficzny, treść. Tekst jest nałożony na kolorowe, komiksowe w charakterze kreski ilustracje. Nie jest on jednak dominujący i dziecko słuchające opowieści może wiele sobie wyobrazić, patrząc na rysunki. Historie nie są długie, a każda z nich kończy ...

Opinie o książce - O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński