Ogniem i mieczem, czyli przygody szalonego Grzesia. Kubuś i Bubuś. Przygody Walka w czasie wojny.

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-03-25
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788364638008
Liczba stron: 76
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Drugi tom doskonale przyjętej serii prezentującej najdawniejsze polskie komiksy. Tym razem wraz z Adamem Ruskiem podróżujemy w czasie do roku 1918, gdy w "Szczutku" ukazuje się Ogniem i mieczem, czyli przygody szalonego Grzesia - Powieść współczesna" autorstwa Kamila Mackiewicza i Stanisława Wasylewskiego. Ta przesympatyczna opowieść jest niezwykłą groteską na pierwsze dni niepodległej Polski. Jak pisze Adam Rusek:

Zadaniem Ogniem i mieczem... było podnosić na duchu i bawić, a nie przedstawiać wiernie rzeczywistość, toteż w utworze wystąpili epizodycznie Józef Piłsudski i generał Józef Haller, a wojak Grześ - całkiem inaczej niż prawdziwi żołnierze, podlegli swoim dowódcom - mógł swobodnie wybierać (a potem opuszczać) fronty, na których chciał walczyć.

Oprócz "Ogniem i mieczem..." w drugim tomie "Dawnego Komiksu Polskiego" znajdziecie:

Kubuś i Bubuś - współcześnie lekko przerażającą historię dla dzieci oraz Przygody Walka w czasie wojny autorstwa Leona Prauzińskiego i anonimowego autora tekstu. Zapomniany przez lata serial obrazkowy niezbyt dużej jakoś artystycznej, ale wyjątkowo ciekawy dla wszystkich zainteresowanych "popkulturowym" odbiorem walki o nowe granice Rzeczypospolitej.

***

Rozpoczęcie serii ,,Dawny komiks polski" pod redakcją Adama Ruska to moim zdaniem jedno z najważniejszych, choć ciche i mało spektakularne wydarzenie komiksowe w 2013. O korzenie trzeba dbać. Sebastian Frąckiewicz, komiks.blog.polityka.pl

Kup książkę Ogniem i mieczem, czyli przygody szalonego Grzesia. Kubuś i Bubuś. Przygody Walka w czasie wojny.

Opinie o książce - Ogniem i mieczem, czyli przygody szalonego Grzesia. Kubuś i Bubuś. Przygody Walka w czasie wojny.

Reklamy