Zdrowie bez recepty. Czyli skrobia, która leczy

Wydawnictwo: Druga Strona
Data wydania: 2014-09-16
ISBN: 978-83-64190-07-0
Dodał/a książkę: czytam

Książka Dr McDougalla to kompendium wiedzy na temat diety roślinnej, która umożliwia powrót do zdrowia oraz utratę zbędnych kilogramów. Dieta Dr McDougalla jest oparta na badaniach naukowych oraz jego wieloletnim doświadczeniu lekarskim.

Stosując ten styl żywienia nie odczuwa się głodu, ponieważ produkty skrobiowe wypełniają żołądek. Większość osób na tej diecie przestaje mieć problemy z ciśnieniem, cholesterolem i trawieniem. W wielu przypadkach pacjenci mogą przestać brać dotychczasowe leki i suplementy (zawsze po konsultacji z lekarzem). W odróżnieniu od medycyny tradycyjnej, dieta roślinna oparta na skrobi nie leczy objawów, lecz przyczyny chorób, jakich jak otyłość, choroby serca czy cukrzyca. Właściwie dobrana dieta może działać jak lekarstwo.

To odważna książka. Dr McDougall nie boi się mówić prawdy na temat skutków tzw. diety zachodniej i wpływu produktów odzwierzęcych na stan zdrowia, odpowiedzialnych za ogromne rozpowszechnianie się chorób cywilizacyjnych. Traktuje pacjenta jak partnera, gdyż uważa, że każdy musi zrozumieć, jakie są korzyści ze spożywania skrobi, aby tę dietę konsekwentnie i świadomie stosować. Doktor jasno tłumaczy wpływ odżywiania na ludzki organizm oraz obala mity żywieniowe. Książka uzupełniona jest inspirującymi świadectwami osób, które wyleczyły się dzięki diecie Dr McDougalla. Dodatkowo zawiera również łatwy plan diety oraz sto prostych i smacznych przepisów.

Jest to propozycja diety na całe życie. To nie kolejna krótkotrwała moda, lecz dieta oparta na wiedzy medycznej, bezpieczna i zdrowa. Dieta oparta na skrobi pozwala większości pacjentom uniknąć częstych chorób, powrócić do zdrowia i poprawić wygląd.

Kup książkę Zdrowie bez recepty. Czyli skrobia, która leczy

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2014-11-02, Przeczytałem,
Ludzie, którzy jedzą skrobię, są zdrowi i piękniLudzie, którzy jedzą skrobię, są zdrowi i piękni - tak twierdzi doktor John A.McDougall, autor książki Zdrowie bez recepty czyli skrobia, która leczy. Jest on doświadczonym lekarzem, należącym do grupy tzw. open-minds, czyli ludzi, którzy wykroczyli poza ogólnie przyjęte normy postępowania medycznego, i na podstawie własnych wnikliwych obserwacji oraz wyników badań, czasem i osobistych problemów medycznych, zaproponowali nowy, bardzo skuteczny model leczenia. W przedmowie do polskiego wydania tej książki pada bardzo ważne zdanie: jest to rzeczywiście terapia przyczynowa różnorakich chorób, a nie tylko leczenie objawowe, które oferuje nam dzisiejsza medycyna akademicka. Leczenie objawowe jest w dzisiejszych czasach nagminne: stosuje się powszechnie środki łagodzące objawy grypy, przeziębienia, nadciśnienia, cukrzycy, bólu itp. Powstaje pewne wrażenie: nie chodzi tu bynajmniej o skuteczne wyleczenie choroby (to podobno jest w wielu przypadkach niemożliwe), tylko o „łagodzenie” jej objawów i minimalizowanie skutków. Nieraz się zdarza, że dziecko dostaje cudowną tabletkę i chore idzie do przedszkola lub szkoły, bo inaczej rodzice mieliby problem w pracy. Pracownik bierze kapsułkę maskującą objawy grypy, spełnia nieprzemyślane oczekiwania przełożonego i radośnie zaraża kolegów ...

Opinie o książce - Zdrowie bez recepty. Czyli skrobia, która leczy

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa