7 V: Inwazja dźwięku w Zachęcie

Autor: slk
News - 7 V: Inwazja dźwięku w Zachęcie

W czwartek 7 maja o godz. 18 zapraszamy do Galerii Sztuki Zachęta na wykład towarzyszący wystawie Inwazja dźwięku. Muzyka i sztuki wizualne

Jan Topolski

Muzyka i kino – związki i rozstania

Wykład będzie się koncentrował wokół możliwych i faktycznych związków miedzy muzyką a kinem. Punktem wyjścia stanie się estetyka i teoria, a celem - krótka historia i najbardziej wyraziste przykłady. Od ścisłych syntez i ekranizacji utworów po kontrapunkty i konflikty. Wśród tematów m.in. kino awangardowe, filmy animowane, wielkie duety reżysersko-kompozytorskie, filmy o muzyce. Opera, ilustracja, teledysk. A wśród autorów: Kubrick, Saura, The Beatles. Wykład stanowi wstęp do serii wykładów i projekcji filmowych w ramach wystawy „Inwazja dźwięku. Muzyka i sztuki wizualne” a jest także komentarzem do niektórych wystawowych prac.

Jan Topolski – student muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim, stypendysta Deutscher Musikrat. Publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczpospolitej”, „MusikTexte”, „neue musikzeitung", „Muzyka21”, „Jazz&Classics”, „Nowej Muzyce”, „Ruchu Muzycznym”; współprowadził audycje w II Programie Polskiego Radia, Radiu Jazz, radio_copernicus; redaktor naczelny magazynu o muzyce współczesnej „Glissando”.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy