31.01: Ryszard Klein w Zabrzu

Autor: slk
News - 31.01: Ryszard Klein w Zabrzu

31 stycznia 2014 roku o godz. 17:00 w Księgarni Victoria w Zabrzu (Galeria Zabrze, poziom 0) odbędzie się spotkanie z Ryszardem Kleinem - pedagogiem, muzykiem, założycielem Zespołu Muzyki Dawnej "Allegro", autorem książek Jam jest oraz Cisza. Esencja naszego umysłu - publikacji nagrodzonej w plebiscytach serwisu Granice.pl Spotkanie poprowadzi Arkadiusz Sowa. Serdecznie zapraszamy!

 

Cisza. Esencja naszego umysłu to nie poradnik pełen trywialnych porad czy sentencji nadających się wyłącznie do wpisania do pamiętnika - pisze Justyna Gul w recenzji książki. - To raczej mapa naszego wewnętrznego świata oraz zbiór wskazówek, jak się poruszać po tej krainie, pełnej niespodzianek i przeszkód. To swego rodzaju okulary, które pomagają nam dostrzec więcej, nie koncentrując się na nic nie znaczących detalach, którym - niestety - poświęcamy w życiu codziennym tak dużo uwagi. To zbiór metod służących weryfikacji swojego obrazu świata, a także samego siebie, o ile podejmiemy wyzwanie rzucone przez autora.

 

O książce Cisza. Esencja naszego umysłu:

Nasze życie jest lustrem, odbijającym obraz wewnętrznego świata.

Jeżeli chcę życie odmienić, muszę wyjść z ograniczeń własnych wyobrażeń, iluzji i lęków. 

Uleganie iluzji nie jest sprawą poglądów.

Problem tkwi w budowaniu poglądów na iluzjach. 

 

Książka odsłania wielobarwność ludzkiej natury. Jest podręcznikiem człowieka poszukującego. Przedstawione wartości wskazują na uniwersalną Prawdę opartą na zwykłym zdrowym rozsądku. Przedstawioną tu drogę rozwoju można określić jako duchowość psychologiczną. Książka składa się z trzech różnych części, skupionych wokół tych samych, stale pogłębianych myśli. Część trzecia wzbogacona jest o ćwiczenia medytacyjne.

Ryszard Klein 

 

Książka Ryszarda Kleina jest po prostu intrygująca. Wskazuje fakt, że wiele naszych działań i zachowań ma podłoże na poziomie nieświadomym. Książka jest uporządkowana i spójna wewnętrznie; zmuszająca do zatrzymania i refleksji nad światem i sobą. A może nad sobą i światem. Tylko tyle i aż tyle.

Urszula Koszutska, PSYCHOLOG

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje