Laureat Nike Czytelników nową gwiazdą Kanału Zero

Data: 2024-04-18 09:18:42 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet

Jak podał Krzysztof Stanowski w nagraniu na Kanale Zero, nową gwiazdą programu zostanie wielokrotny finalista Nike i laureat Nike Czytelników, Szczepan Twardoch. Pisarz odwiedził Kanał Zero i potwierdził tę współpracę. 

Szczepan Twardoch fot. Piotr Malec

Szczepan Twardoch pojawił się w środę, 18 kwietnia 2024 w prowadzonym przez Krzysztofa Stanowskiego programie Godzina Zero. Poniżej możecie obejrzeć nagranie: 

Pisarz ogłosił, że w Kanale Zero zadebiutuje w formacie commentary. Będzie więc komentował bieżące wydarzenia polityczne i kulturalne.

Czytaj również: Szczepan Twardoch - cytaty

Kim jest Szczepan Twardoch?

Szczepan Twardoch jest pisarzem i popularnym publicystą, współpracującym między innymi z „Gazetą Wyborczą", Onetem, Silesionem i Focusem. To kilkakrotny finalista Nagrody Literackiej Nike, w 2013 roku otrzymał Nike Czytelników. Mocno związany ze Śląskiem i często piszący o śląskich sprawach. Jego powieść Drach została zresztą przełożona na język śląski. Jak podało Wydawnictwo Literackie w 2023 roku, łączna sprzedać książek Twardocha przekroczyła milion egzemplarzy. Największym bestsellerem była powieść Król, która uzyskała sprzedaż na poziomie 300 tys. egzemplarzy, dalej Morfina – 153 tys. egzemplarzy. Na podstawie powieści Król powstał popularny serial.

Szczepan Twardoch - nowa książka

Ogłoszenie współpracy z Kanałem Zero zbiegło się z zapowiedzią nowej książki Twardocha. Będzie to książka Powiedzmy, że Piontek – opowieść o 73 letnim górniku, który wybiera się w rejs dookoła świata. Piontek może być jednak również zupełnie kimś innym...

Kanał Zero przyciąga wielu pisarzy i reporterów. Współpracuje z nim m.in. Mariusz Zielke, a ostatnio ogłoszono, że do zespołu dołączy także Maria Wiernikowska, wybitna reporterka i autorka książek Widziałam oraz Oczy czarne, oczy niebieskie

Przeczytaj także:


Kanał Zero to nowy projekt Krzysztofa Stanowskiego. Kanał na YouTubie wystartował w lutym 2024, a jak dotąd wszystkie filmy obejrzano niemal 120 milionów razy. 

Tagi: literatura,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Powiedzmy, że Piontek
Szczepan Twardoch0
Okładka książki - Powiedzmy, że Piontek

Powiedzmy, że Piontek to nowa, zaskakująca powieść Szczepana Twardocha!  Nowa powieść Szczepana Twardocha to proza nietuzinkowa, odkrywcza, zaskakująca...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje