„Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” – wnuk J.R.R. Tolkiena bierze udział w pracy nad serialem Amazona!

Data: 2022-07-21 13:17:35 Autor: mkoziel
udostępnij Tweet

Wiele osób czeka na serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy. Już krótkie zwiastuny robią wrażenie. Fani serii obawiali się jednak, że produkcja rozminie się ze światem wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena. Jak się jednak okazuje, wnuk autora został zaangażowany do współpracy i pełni funkcję konsultanta! 

Obrazek w treści fot. Amazon Studios

Najnowszy serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy to produkcja, która jeszcze przed premierą wzbudza ogrom emocji. Pierwszy teaser został wrzucony do sieci w styczniu tego roku, a główny zwiastun ukazał się w mediach społecznościowych niecały tydzień temu. Teraz z kolei dowiedzieliśmy się, że w pracy nad produkcją pomagał wnuk samego Tolkiena! Wszystko to przybliża nas do zaplanowanej na jesień premiery produkcji od Amazonu.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – jakie było zadanie Simona Tolkiena?

Na łamach amerykańskiego portalu – „Entertainment Weekly” – ukazał się artykuł o tym, że Simon Tolkien, autor książek, a jednocześnie wnuk jednego z najpopularniejszych pisarzy fantasy, zaangażowany był w prace nad nadchodzącym serialem związanym z Władcą Pierścieni!  Wnuk twórcy Hobbita miał kontrolować, czy produkcja Amazona jest zgodna z wyobrażeniami o świecie, który przed laty wykreował jego dziadka.

Czytaj także:  „Ród Smoka” – kolejna zapowiedź spin-offu „Gry o tron” i nowe zdjęcia promocyjne!

Showrunerzy Pierścieni Władzy, JD Payne i Patrick McKay, uważają, że jego pomoc była niezastąpiona i bezcenna. Sprawiła, że serial mógł stać się jeszcze lepszy, niż oczekiwano. Zyskała na tym zarówno fabuła, jak i bohaterowie. 

Twórcy serialu są niezwykle szczęśliwi, że ta współpraca mogła dość do skutku. McKay o Simonie Tolkienie i jego roli w pracy nad serialem mówi tak: 

Kiedy po raz pierwszy spotkaliśmy Simona Tolkiena, musieliśmy się uszczypnąć – oto siedzieliśmy przy stole naprzeciwko wnuka samego J.R.R. Tolkiena. […] Jego spostrzeżenia, przywiązanie do szczegółów i pasja zarówno wobec postaci, jak i całości „Władcy Pierścieni” jest widoczna w każdym elemencie tworzonej przez nas opowieści. Praca z Simonem była doświadczeniem życia.

Również Simon Tolkien nie pozostaje dłużny i w samych superlatywach wypowiada się o współpracy:

Z przyjemnością pomagałem Amazon Studios w pracy nad serialem. Cieszy mnie fakt, że mogłem wpłynąć na JD Payne'a i Patricka McKaya w sprawach związanych z oryginalną twórczością mojego dziadka. 

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – już niedługo premiera!

Pierwszy odcinek najdroższego serialu pojawi się na platformie Amazon Prime już 2 września 2022 roku. Cała adaptacja ma zamknąć się w 5 sezonach. Serial opowie o wydarzeniach sprzed Hobbita czy filmowej adaptacji Władcy Pierścieni, a jego akcja będzie się toczyła w czasach Drugiej Ery. 

Pierścienie Władzy nie będą pierwszą produkcją zainspirowana twórczością Peter Jackson. Na ekranizację trylogii Władcy Pierścieni składają się kolejno Drużyna Pierścienia, Powrót króla oraz Dwie wieże. Powstała również trylogia filmowa oparta na Hobbicie: Niezwykła podróż, Pustkowie Smauga i Bitwa Pięciu Armii.

Wszystko jednak zaczęło się od książek. Niektórzy zastanawiają się, w jakiej kolejności należy je czytać. Sprawa skomplikuje się jeszcze bardziej, gdy na rynku ukaże się publikacja związana z Pierścieniami Władzy. W Stanach Zjednoczonych Upadek Númeronu będzie można kupić w listopadzie, tego roku. Jeszcze nie wiadomo, kiedy wyjdzie w Polsce, jednak Wydawnictwo Zysk i S-ka ma w planach inną serię. Chcą oni wydać dwunastotomowy cykl Historia Śródziemia. Pierwszy tom jest zatytułowany Księgi Zaginionych Opowieści i niedługo pojawi się w księgarniach.

Już teraz można go kupić na stronach popularnych księgarni internetowych:

Tagi: władca pierścieni amazon, Władca pierścieni, Tolkien,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Władca Pierścieni
J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien)0
Okładka książki - Władca Pierścieni

Niełatwo powiedzieć, na czym polega tajemnica uroku wywieranego przez ,,Władcę Pierścieni". Miał niewątpliwie rację C.S Lewis, pisząc: ,,Dla nas,...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Irena Jarocka o sobie
Mariola Pryzwan ;
Irena Jarocka o sobie
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Pokaż wszystkie recenzje